Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 4 березня 2014 року

Фесенко Володимир В'ячеславович:Парламентські та місцеві вибори неминучі

Політолог Володимир Фесенко прогнозує, що дострокові парламентські вибори відбудуться восени цього року. Про це він розповів у коментарі Gazeta.ua

"Питання про перевибори парламенту повстане обов'язково. Така логіка політичного процесу. Формально для цього зараз немає ніяких передумов. Тому повстане питання: на яких умовах чи передумовах здійснювати ці перевибори? Але дострокові парламентські вибори відбудуться неминуче. Тому що буде оформлена парламентська більшість, але партія Майдану в меншості", - зауважив політолог.

Фесенко зазначає, що парламентська більшість не буде стійкою та існуватиме максимум до літніх канікул.

"Більшість у Раді тільки за рахунок того, що є позафракційні депутати, які зараз демонструють свою лояльність новій владі. Це тимчасове явище. Можливо, під час президентських виборів побачимо поступове розчинення цієї парламентської більшості. Нова влада - це і новий президент, і новий прем'єр-міністр будуть зацікавлені, щоб новий парламент відповідав політичним настроям. Зацікавлені, щоб була стійка парламентська більшість, яка належить до політичних сил нової влади", - розповів він.

Експерт зауважив, що дострокових парламентських виборів вимагатиме майдан. "Це настрій Майдану. Зараз доцільно інтегрувати частину громадських, неформальних і навіть політичних лідерів майдану в парламентське середовище. Але інтегрувати можна лише через вибори. Вибори не тільки парламентські, а й місцеві. Тому, скоріше за все, нас очікують не тільки дострокові парламентські, але й місцеві вибори. Інше питання - як це юридично оформити і на яких підставах провести ці вибори", - додав Фесенко.

Нагадаємо, позачергові вибори президента відбудуться 25 травня. Комендант майдану та нардеп з "Батьківщини" Андрій Парубій заявив про необхідність провести дострокові вибори до парламенту.

Джерело: Gazeta.ua

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Профіль експерта

Фесенко Володимир В'ячеславович
Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», кандидат філософських наук, доцент політології

Інші коментарі експерта

21 березня 2014 року
Сопротивление в Крыму может спровоцировать агрессию России
21 березня 2014 року
Разрыв дипотношений с Россией усилит кризис на юго-востоке Украины
21 березня 2014 року
Під федералізацією Росія нав'язує Україні «чехословацький» сценарій
Профіль

Персональний кабінет