Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 11 березня 2014 року

Фесенко Володимир В'ячеславович:Нинішні керівники влади – «далекі від народу»

Лідери опозиційних партій під час мітингів продемонстрували, що вони «далекі від народу». Про це заявив політолог Володимир Фесенко. Він вважає, що в нинішній опозиції немає справжніх лідерів.
 

Турчинов - завжди людина другого плану, друга особа, хоча він і намагається іноді бути трибунним глашатаєм, все ж у нього це не дуже вдало виходить. Яценюку також бракує так званої трибунної енергетики, - відмітив політолог.

Проте, на його думку, це не велика вада опозиції.

Якщо ми подивимося на ситуацію в Москві або на Близькому Сході, то побачимо, що якщо є вибуховий потенціал для масових акцій протесту, вони можуть відбуватися і без одноосібного лідерства. Головне, щоб все було нормально організовано, щоб лідери або організатори акумулювали цю енергію і сприяли її розвитку. Втім, проблема полягає в тому, що вчорашні епізоди показали, що є величезний розрив між вождями опозиції, як писав класик, страшно далекі від народу. Вони не закінчили мітинг і пішли з нього, а люди не знали, що робити далі. Цей психологічний відрив, на жаль, учора відчувалося. Лідери - самі по собі, а рядові учасники акції - самі по собі, - відмітив Фесенко.

По ловами експерта, друга проблема - те, про що учора говорив Гриценко, коли немає одноосібного лідера, має бути колективне керівництво і демонстрація цього. Такого принципу дотримувалася і Тимошенко. Хоч вона на трибуні усіх затьмарювала, але була демонстрація колективності. А після його арешту ми бачимо спроби Турчинова і Яценюка монополізувати проект об'єднання опозиції і керівництво нею. На мій погляд, це дуже серйозна тактична помилка. Вони не дають проявитися цьому колективному образу об'єднаної опозиції результаті такої монополізації, а отже це може привести до розколу усередині опозиції.

За його словами, більшість виборців не читають політичні документи, а тому серйозного впливу прийняті опозицією документи не мають.

На них реагує вузьке коло підготовлених людей. Потрібно розуміти, що більшість рядових виборців не читають політичних документів. Це одиничні випадки. Але є ідеологічні образи, певні сегменти ідеологізованого електорату, які можуть спрацьовувати. На сьогодні фактично є лише дві політичні сили, де особа лідера не грає принципово визначальне значення - це комуністи і Свобода. Відносно комуністів, то усі вже звикли, що їх лідер Симоненко. Якщо він піде з партії, це може викликати певні проблеми, але існує певний комуністичний бренд і певне коло людей орієнтується на комуністичних ідеях. Те ж саме відносно Свободи, де діють ідеї націоналізму. На відміну від інших лідерів опозиції, Тягнибок частковості, відрізняється тим, що його рейтинг не співпадає з рейтингом партії.

Особистий рейтинг лідера опозиційної партії практично такий же, як партії. Зате у Тягнибока він помітно нижче, - відмітив Фесенко.

Ще одна проблема, на мій погляд, - рости запит на демонстрацію команди, членів партій, які могли б бути досить ефективними агітаторами і втілювали б здатність цієї особи узяти на себе відповідальність за керівництво країни або рішення серйозних управлінських завдань. Це особливо актуально для Яценюка, Кличка і ін., - додав політолог, пише Zaxid.

Джерело: УЖГОРОД.net

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Профіль експерта

Фесенко Володимир В'ячеславович
Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», кандидат філософських наук, доцент політології

Інші коментарі експерта

21 березня 2014 року
Сопротивление в Крыму может спровоцировать агрессию России
21 березня 2014 року
Разрыв дипотношений с Россией усилит кризис на юго-востоке Украины
21 березня 2014 року
Під федералізацією Росія нав'язує Україні «чехословацький» сценарій
Профіль

Персональний кабінет