Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 11 березня 2014 року

Фесенко Володимир В'ячеславович:Експерт пропонує Майдану відходити від барикад

Чим довше стоятиме Майдан, тим більше викликатиме роздратування. Про це в коментарі Gazeta.ua сказав політолог Володимир Фесенко.

"Останні події змінили порядок денний. Стало зрозуміло: вже замало стояти на барикадах, ми перемогли. Маємо братися за реальні справи у складі нової влади або робити щось у суспільстві. Просто стояння на барикадах буде з часом викликати все більше критики", - зазначив він.

"Поки люди, які перебувають на Майдані, шукають своє місце у нових соціальних та політичних реаліях. Скільки триватиме цей пошук — ніхто не знає. Мінімум місяць-півтора, як то було після Майдану 2004 року. Зараз дехто пропонує бути на Майдані до президентських виборів. Але що це дає? Треба робити, а не стояти. Так само питатимуть: навіщо барикади в центрі Києва? Якщо Україна опиниться під загрозою того, що Путін буде вести свої війська на Київ, це можна зрозуміти. Але якщо ситуація нормалізується? Буде попит на перехід до мирного життя. А барикади — рудимент старих конфліктів, від яких треба відходити", - зауважив експерт.

За словами політолога, Майдану треба трансформуватися.

"Він має з барикад перейти на шлях функціонування нового громадського інституту, який впливатиме на владу цивілізованими та сучасними засобами, а не віче. Його можна час від часу збирати для емоційного зворотнього зв'язку. Але якщо рішення будуть ухвалювати на Майдані, це буде якесь Середньовіччя. Майдан — це цікаве, специфічне громадське середовище різноманіття. Воно може контролювати владу, брати участь у побудові нових державних інституцій. Але не мітинговщина і майданна анархія, бо це буде його дискредитувати", - наголосив Фесенко.

Джерело: Gazeta.ua

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Профіль експерта

Фесенко Володимир В'ячеславович
Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», кандидат філософських наук, доцент політології

Інші коментарі експерта

21 березня 2014 року
Сопротивление в Крыму может спровоцировать агрессию России
21 березня 2014 року
Разрыв дипотношений с Россией усилит кризис на юго-востоке Украины
21 березня 2014 року
Під федералізацією Росія нав'язує Україні «чехословацький» сценарій
Профіль

Персональний кабінет