Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 8 березня 2016 року

Фесенко Володимир В'ячеславович:Позиція української сторони на переговорах стала більш жорсткою і це добре

Як сказав Еспресо.TV політолог Володимир Фесенко, позиція української сторони на переговорах стала більш жорсткою і це добре: "Принципова позиція України - спочатку вирішення питань безпеки, потім рішення політичних питань. І ця позиція буде продовжуватись".

За його словами, інтерес пом'якшити санкційний режим - це інтерес Росії та "частково інтерес Штайнмаєра". Позиція ж канцлера Ангели Меркель протилежна - скасовувати санкції несвоєчасно.

Фесенко також відзначив, що російський президент Володимир Путін навряд чи піде на загострення ситуації на фронті: "Не для цього він розпочинав гру в Сирії та возився з Мінськом. Почати агресію - значить зруйнувати це все в один момент, він на це не піде. Навпаки, не виключаю, що для зняття санкцій Путін піде на зниження бойової активності ближче до літа".

Цілком можливо, прогнозує експерт, що європейці можуть вдатися до неофіційних пропозицій часткового скасування чи пом'якшення санкцій у відповідь на припинення вогню. Але це не буде зафіксовано в жодних угодах.

За прогнозами Фесенка, подальший розвиток подій буде виглядати як спроби реанімації Мінська-2: "Це формат, від якого невигідно відмовлятися з різних причин жодній зі сторін. Всі бачать, що "хворий" ані живий, ані мертвий, тому йдеться саме про реанімацію. Буде тактика дрібних кроків з питань, по яким домовитись простіше. Наприклад, розмінування "сірих територій" на лінії розмежування".

Джерело: Перевесло

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Профіль експерта

Фесенко Володимир В'ячеславович
Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», кандидат філософських наук, доцент політології

Інші коментарі експерта

5 квітня 2016 року
Новый глава правительства продолжит реформы, но с определенными корректировками
5 квітня 2016 року
Фесенко прокомментировал уход Шокина
5 квітня 2016 року
Президент Украины упоминается в этом списке не прямо, а лишь косвенно
Профіль

Персональний кабінет