Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 25 листопада 2016 року

Леонов Олександр Валентинович:Питання, що наводять на відповіді, формулюють замовники

Виконавчий директор Центру прикладних досліджень «Пента» Олександр Леонов із цього приводу вважає: «Найцікавіше – хто замовляв це опитування. Тому що зазвичай ті політичні партії, політичні сили, які замовляють якесь опитування, формують і опитувальний лист. І саме завдяки цьому опитувальному листу можливі певні технологічні маніпуляції». Фахівець звернув увагу: якщо відповідним чином запитувати людину, можна створити певний настрій, певне сприйняття ситуації.

І дійсно: коли в опитуванні «Центру Разумкова» запитують, наприклад, узагальнено «Як ви вважаєте, події в Україні розвиваються у правильному чи неправильному напрямку», то в опитуванні КМІС його невідомі замовники поставили питання вкрай персоналізовано: «Чи президент України веде країну у правильному чи неправильному напрямку?», «Чи здатен президент Петро Порошенко вивести країну з кризи?» Негативних відповідей – майже 70 відсотків – було майже однакого в обох дослідженнях, та їхнє спрямування різне.

Як каже Олександр Леонов, йому дуже важко повірити, що дійсно Вадим Рабінович перебуває на третьому місці, причому випереджаючи всіх інших із таким результатом. Згадуючи про діяльність лідерів партії Вадима Рабіновича і Євгена Мураєва, фахівець каже: «Є такий аномальний стрибок у популярності, зважаючи на присутність у медіа-просторі і Рабіновича, і Мураєва. З іншого боку, мені здається, що вся ця політична реклама, всі ці кроки не могли призвести до результату партії «За життя», більшого від 8 відсотків».

Джерело: Радіо Свобода

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Профіль експерта

Леонов Олександр Валентинович
Виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента"

Інші коментарі експерта

7 серпня 2017 року
Вибори в Раду будуть цікаві, українці голосуватимуть ситуативно
26 липня 2017 року
Без виз, но с препятствиями: усложнит ли биометрический контроль въезд россиян в Украину и чем ответит РФ
25 липня 2017 року
В інтересах депутатів ухвалити закон про обмеження недоторканності
Профіль

Персональний кабінет