Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 24 лютого 2017 року

Леонов Олександр Валентинович:У Росії зараз перебувають на межі істерики щодо скасування санкцій

Росія загнала себе в глухий кут, анексувавши Крим. Поспішне включення Криму в склад Російської Федерації – це пастка, адже навіть російські юристи видали брошуру про те, скільки було порушено російських законів, в тому числі Конституцію, під час так званого "приєднання" Криму до Росії.

Таку думку сайту "24" висловив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов, коментуючи заяву Білого дому про те, що США очікує повернення Криму Україні.

Як зазначає політолог, зараз, якщо Крим доведеться повертати Україні, то для Росії це буде прецедент виходу з її складу суб'єкту Федерації, хоча Росія, зрозуміло, буде цьому опиратися. В майбутньому цей прецедент може створити суттєві проблеми для центральної влади у Москві. З іншого боку, говорить Леонов, у Росії зараз знаходяться на межі істерики щодо скасування санкцій. Самі росіяни змушені визнати, що санкції серйозно впливають на економіку.

Крім того, зауважує політолог, якщо до цього додати анонсовані Дональдом Трампом розмороження проектів про видобуток нафти і газу, то президент США бере курс на те, щоб спонукати ринок знизити ціни на енергоресурси.

Трамп неодноразово заявляв, що буде на цьому ринку конкурувати з іншими експортерами енергосировини в Європі. І він не просто буде грати на пониження ціни, а витискатиме конкурентів з Європи – в першу чергу Росію. Це вдарить по РФ двічі,
– зазначив він.

Тому, на переконання Олександра Леонова, все це спонукатиме Кремль рано чи пізно піти на поступки. Спочатку – на Донбасі, потім, можливо, і в Криму. Хоча є цілий комплекс проблем, які будуть Москву утримувати від такого кроку до останнього. Але, наголошує експерт, і Гонконг повернули Китаю, і Берлінська стіна впала, чого за кілька років до того ніхто уявити собі не міг.

Нагадаємо, 14 лютого Білий дім поширив заяву про те, що президент США Дональд Трамп дав чітко зрозуміти, що очікує від Росії повернення анексованого Криму Україні. В МЗС РФ заявили, що не повернуть Крим Україні.

Джерело: 24 канал

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Профіль експерта

Леонов Олександр Валентинович
Виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента"

Інші коментарі експерта

7 серпня 2017 року
Вибори в Раду будуть цікаві, українці голосуватимуть ситуативно
26 липня 2017 року
Без виз, но с препятствиями: усложнит ли биометрический контроль въезд россиян в Украину и чем ответит РФ
25 липня 2017 року
В інтересах депутатів ухвалити закон про обмеження недоторканності
Профіль

Персональний кабінет