Центр прикладних політичних досліджень “Пента”

Коментарі експертів


20 квітня 2017 року

Фесенко Володимир В'ячеславович:у Саакашвілі наразі немає реальних партійних, організаційних структур

19 квітня відбулась презентація об’єднання двох політичних сил - екс-президента Грузії та колишнього губернатора Одещини Михайла Саакашвілі і народного депутата Юрія Дерев’янка. Захід був проведений просто неба, на оглядовому майданчику біля Верховної Ради, в кращих традиціях проектів, які довго не живуть (наприклад, Наталя Королевська в 2012 році проводила з’їзд своєї партії в кукурудзяному полі).

По-перше, як зазначає в коментарі «Главкому» політолог Володимир Фесенко, зиск полягає в тому, що у Саакашвілі наразі немає реальних партійних, організаційних структур. «Я так розумію, що у нього зараз ніхто всерйоз не займається організаційною роботою, - висловив свою думку експерт. - Була група Віктора Чумака. Але з різних причин, зокрема, і внаслідок того, що у Саакашвілі є надмірний «вождизм», він не хоче ні з ким ділити контроль над партією, ці люди ним фактично були відсторонені, хоча вони і займалися організаційною розбудовою. Але ж потрібна реальна організаційна структура, тому і потрібен Дерев’янко, який має досвід».

По-друге, Саакашвілі потрібен Дерев’янко як депутат Верховної Ради. «Його можна використовувати для заяв, презентацій через парламентську трибуну», - вважає Фесенко. 

Та від будь-якого об’єднання, по-перше, як правило, виграє потенційно більш ресурсно сильна сторона (і в даному випадку переваги, скоріше, на боці колишнього Одеського губернатора). По-друге, кожне об’єднання несе і свої ризики. В 2014 році, як нагадує Фесенко, «Воля» вже об’єднувався із іншою політсилою - «Самопоміччю». Результат - всім відомий. Подібне, на думку експерта, може повторитися знову...

Джерело: Главком

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Пента
Центр прикладних політичних досліджень
© 2012 Всі права захищені.