Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 31 липня 2017 року

Фесенко Володимир В'ячеславович:Формат обміну заручників "всіх на всіх" не працює, потрібно шукати нестандартні форми

Російська сторона не просто маніпулює питанням обміну заручників, вона фактично шантажує, а коли форма шантажу не спрацьовує, то переговори фактично припиняються, відзначив Фесенко

Переговори щодо обміну заручниками у форматі "всіх на всіх" не дає результатів, тому потрібно знаходити нестандартні форми вирішення цього питання. Про це в коментарі УННсказав політолог Володимир Фесенко.

"В Мінську обговорюється формат всіх на всіх. На мій погляд, ця формула не працює з різних причин вже два роки. Російська сторона не просто маніпулює цим питанням. Вона фактично шантажує, а коли форма шантажу не спрацьовує, то переговори фактично припиняються. Показовий приклад – ситуація, яка склалась цього року. Вони запропонували просто завищений список – декілька сот осіб і коли виявилось, що значна кількість людей, які є у цьому списку, просто не хочуть їхати на той бік в сепаратистські республіки, була запропонована процедура верифікації за участі представників ОБСЄ, представників сепаратистських республік. Після цього працівники сепаратистських республік просто припинили говорити на цю тему і вона зависла на кілька місяців. Тому йдеться не лише про маніпуляцію темою заручників, а й про відвертий шантаж", - сказав він.

На думку В.Фесенка, у питанні щодо обміну заручниками, потрібно шукати нестандартні підходи.

"Можливо і зараз, нестандартні форми обміну, окремі переговори, але не на майданчику мінських переговорів, не в рамках тристоронньої групи, а шляхом інших контактів за участі представників російської сторони, дадуть певний результат, але це скоріше буде точковий обмін поза тими переговорами, які відбуваються у Мінську", - сказав він.

Як повідомляв УНН, перший віце-спікер Верховної Ради, представник України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко повідомила, що наступні переговори щодо звільнення заручників у рамках мінського процесу відбудуться у скайп-режимі 31 липня.

Джерело: УНН

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Профіль експерта

Фесенко Володимир В'ячеславович
Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», кандидат філософських наук, доцент політології

Інші коментарі експерта

16 серпня 2017 року
Стратегические риски. Чем грозит возобновление ядерной программы Ираном
15 серпня 2017 року
Даже если украинские ракетные двигатели и попали в КНДР, то только через Россию
14 серпня 2017 року
НАПК не должно проверять все декларации
Профіль

Персональний кабінет