Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 29 серпня 2017 року

Леонов Олександр Валентинович:Які виклики стоять перед осінньою сесією парламенту: думка експерта

Одним із важливих викликів для народних депутатів на осінній сесії буде ухвалення пенсійної, земельної реформ, а також реформи системи охорони здоров’я. Це рутинна праця, але вона нестиме багато іміджевих проблем для парламентарів, яким потрібно буде приймати непопулярні для суспільства рішення. Тому навколо цих питань буде багато маніпуляцій і політичних спекуляцій.

Таку думку сайту "24" висловив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.

За словами експерта, Україна завершила масштабний етап переходу на європейські стандарти. Зокрема, запрацював безвізовий режим з ЄС, а з 1 вересня починає діяти Угода про асоціацію і зону вільної торгівлі з ЄС. І ці реформи є фактором ідентифікації України або як європейської, або ж пострадянської.

Потрібно буде приймати непопулярні для суспільства рішення. А серед політиків наразі мало тих, хто б міг зрозуміло пояснити українцям необхідність цих реформ і їхній результат. Тому навколо цих питань буде багато маніпуляцій і політичних спекуляцій. Певні політичні сили зробили вже земельну реформу генеральним пунктом своєї передвиборчої кампанії, – зазначає Леонов.

До того ж, зауважує політолог, у нас проблеми з виконанням реформ. І це позначатиметься на результативності прийняття законопроектів. Втім, на його думку, є шанси на результативність їхнього ухвалення. Хоча це будуть ситуативні голосування.

"В ухваленні цих реформаторських питань деякі депутати з опозиції можуть приєднатися до коаліції. В першу чергу, це фракція "Самопоміч". Саме "Самопоміч" завжди попри опозиційну риторику активно голосує за достатньо принципові законопроекти, які стосуються кардинальних змін і відповідають партійним засадам. Тому що, на відміну від "Самопомочі", фракції "Батьківщини" і Радикальної партії – суто популістські сили", – наголошує Олександр Леонов.

При цьому експерт наголошує: позитивний ефект від прийняття цих реформ можна буде відчути вже за рік. Зокрема, запуск ринку землі дозволить суттєво пожвавити економіку, і може стати причиною ескадного ефекту залучення іноземних інвесторів.

Джерело: 24 канал

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Профіль експерта

Леонов Олександр Валентинович
Виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента"

Інші коментарі експерта

21 лютого 2018 року
Адвокат Януковича захищає Росію і топить екс-президента
19 лютого 2018 року
Минские договоренности позволили выиграть время для Украины
14 лютого 2018 року
У Мюнхені підніматимуть питання введення миротворців на Донбас
Профіль

Персональний кабінет