Фесенко Володимир В'ячеславович:Путін намагається потримати інтригу, якої, по суті і немає
Президентські вибори в Росії повинні відбутися 18 березня 2018 року. Нинішній президент РФ Володимир Путін поки офіційно своєї кандидатури не висунув. При цьому, за даними опитування, 60% росіян, які готові прийти на вибори, мають намір голосувати за нього. Експерти не сумніваються, що його перемога зумовлена. Головна інтрига цих виборів – наскільки високою буде явка, як індикатор реальної підтримки нинішнього політичного режиму, і скільки відсотків голосів отримає Путін.На думку політолога Володимира Фесенка, Путін таким чином намагається потримати інтригу, якої, по суті і немає. Як зазначає експерт, виборчу кампанію чинний президент РФ вже почав, про що говорить характер його зустрічей з різними цільовими групами.
Більш того, експерти сходяться на думці – перемога Путіна в президентських виборах 2018 року зумовлена.
За даними опитування російського "Левада-центру", проведеного 18-22 серпня 2017 року, за Путіна проголосували б 48% росіян в цілому, або 60% опитаних з тих, хто був готовий голосувати на момент опитування. Дві третини респондентів хотіли б бачити Путіна на посту президента РФ після виборів у 2018 році.
При цьому, як зазначає Фесенко, процеси, які зараз відбуваються в містах Росії, особливо великих, показують, що частина населення, хоч і явна меншість, втомилася від однієї і тієї ж людини і хоче змін.
"Коли вже майже ціле покоління суспільства живе при одному і тому ж керівнику, це рано чи пізно почне призводити до певного ефекту втоми. Це питання часу. Зараз це виглядає зовні формально благополучно, але буде тільки посилюватися", – говорить Фесенко.
Більш того, зараз в питанні перемоги Путіна не має значення навіть його виборча програма, вважає Володимир Фесенко. Політтехнологи в його команді дійсно побоюються ефекту втоми і звикання населення, тому виникла ідея, щоб Путін пішов на вибори з певним проектом майбутнього для Росії. Але образ майбутнього Росії поки не сформульований у вигляді програми, зазначає Фесенко.
"Але будуть голосувати не за програму, в будь-якому випадку. Ті, хто підтримують Путіна, будуть голосувати за нього, – вважає політолог. – Зараз головний мотив проголосувати за Путіна – його безальтернативність і те, що він уособлює якусь стабільність. А для деяких ще і символ величі Росії ".
Більш того, на цих виборах Навальний може стати безальтернативним лідером опозиції на противагу безальтернативному президенту Путіну, зазначає Фесенко. Ще одним учасником виборчих перегонів може стати кандидат-жінка. Як повідомляли раніше росЗМІ з посиланням на співрозмовників в Адміністрації президента РФ і експертів, в АП шукають таку альтернативну Путіну кандидатуру. Серед можливих, в тому числі, і Ксенія Собчак.
Також на президентські вибори традиційно підуть "ветерани" російської політики, зазначає Фесенко, – такі, як лідер Комуністичної партії РФ Геннадій Зюганов і лідер ЛДПР Володимир Жириновський.
Втім, як зазначає політолог, в правлячому класі РФ на сьогоднішній день альтернативи Путіну немає. Але, з іншого боку, в цьому і проявляється слабкість режиму – коли перша особа ототожнюється з країною.
"Колишній заступник голови Адміністрації президента Росії, нинішній глава Державної Думи В'ячеслав Володін заяви, що Путін – це і є Росія. Це дуже показові слова, – каже Фесенко. – Це надмірне ототожнення першої особи з країною може створити дуже серйозні протиріччя, проблеми в майбутньому" .
Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.