Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 10 жовтня 2017 року

Фесенко Володимир В'ячеславович:Путін намагається потримати інтригу, якої, по суті і немає

Президентські вибори в Росії повинні відбутися 18 березня 2018 року. Нинішній президент РФ Володимир Путін поки офіційно своєї кандидатури не висунув. При цьому, за даними опитування, 60% росіян, які готові прийти на вибори, мають намір голосувати за нього. Експерти не сумніваються, що його перемога зумовлена. Головна інтрига цих виборів – наскільки високою буде явка, як індикатор реальної підтримки нинішнього політичного режиму, і скільки відсотків голосів отримає Путін.

На думку політолога Володимира Фесенка, Путін таким чином намагається потримати інтригу, якої, по суті і немає. Як зазначає експерт, виборчу кампанію чинний президент РФ вже почав, про що говорить характер його зустрічей з різними цільовими групами.

Більш того, експерти сходяться на думці – перемога Путіна в президентських виборах 2018 року зумовлена.

За даними опитування російського "Левада-центру", проведеного 18-22 серпня 2017 року, за Путіна проголосували б 48% росіян в цілому, або 60% опитаних з тих, хто був готовий голосувати на момент опитування. Дві третини респондентів хотіли б бачити Путіна на посту президента РФ після виборів у 2018 році.

При цьому, як зазначає Фесенко, процеси, які зараз відбуваються в містах Росії, особливо великих, показують, що частина населення, хоч і явна меншість, втомилася від однієї і тієї ж людини і хоче змін.

"Коли вже майже ціле покоління суспільства живе при одному і тому ж керівнику, це рано чи пізно почне призводити до певного ефекту втоми. Це питання часу. Зараз це виглядає зовні формально благополучно, але буде тільки посилюватися", – говорить Фесенко.

Більш того, зараз в питанні перемоги Путіна не має значення навіть його виборча програма, вважає Володимир Фесенко. Політтехнологи в його команді дійсно побоюються ефекту втоми і звикання населення, тому виникла ідея, щоб Путін пішов на вибори з певним проектом майбутнього для Росії. Але образ майбутнього Росії поки не сформульований у вигляді програми, зазначає Фесенко.

"Але будуть голосувати не за програму, в будь-якому випадку. Ті, хто підтримують Путіна, будуть голосувати за нього, – вважає політолог. – Зараз головний мотив проголосувати за Путіна – його безальтернативність і те, що він уособлює якусь стабільність. А для деяких ще і символ величі Росії ".

Більш того, на цих виборах Навальний може стати безальтернативним лідером опозиції на противагу безальтернативному президенту Путіну, зазначає Фесенко. Ще одним учасником виборчих перегонів може стати кандидат-жінка. Як повідомляли раніше росЗМІ з посиланням на співрозмовників в Адміністрації президента РФ і експертів, в АП шукають таку альтернативну Путіну кандидатуру. Серед можливих, в тому числі, і Ксенія Собчак.

Також на президентські вибори традиційно підуть "ветерани" російської політики, зазначає Фесенко, – такі, як лідер Комуністичної партії РФ Геннадій Зюганов і лідер ЛДПР Володимир Жириновський.

Втім, як зазначає політолог, в правлячому класі РФ на сьогоднішній день альтернативи Путіну немає. Але, з іншого боку, в цьому і проявляється слабкість режиму – коли перша особа ототожнюється з країною.

"Колишній заступник голови Адміністрації президента Росії, нинішній глава Державної Думи В'ячеслав Володін заяви, що Путін – це і є Росія. Це дуже показові слова, – каже Фесенко. – Це надмірне ототожнення першої особи з країною може створити дуже серйозні протиріччя, проблеми в майбутньому" .

Джерело: Сегодня

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Профіль експерта

Фесенко Володимир В'ячеславович
Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», кандидат філософських наук, доцент політології

Інші коментарі експерта

13 жовтня 2017 року
Иллюстрация к грязным методам работы росcийской пропаганды
13 жовтня 2017 року
В случае возврата территорий оккупированного Донбасса и участия его жителей в украинских выборах точно потеряют партии Майдана и постмайданного толка
12 жовтня 2017 року
Нет у нас явных конфликтных тем с Турцией
Профіль

Персональний кабінет