Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 10 січня 2018 року

Фесенко Володимир В'ячеславович:Прямої дискримінації у нас немає, є така, яка проявляється в певних стереотипах

Політолог Володимир Фесенко вважає, що в Україні немає формальних прямих обмежень, прямої дискримінації.

Про це він заявив у програмі "Эхо Украины" із Матвієм Ганапольським.

"Але у нас існує, на жаль, дискримінація, яка проявляється в певних стереотипах, ставленні до людей. Ви згадали про те, що коли, наприклад, здають квартиру або хтось винаймає квартиру, орендує, тут виникає чинник: чи приїхав з Донбасу, чи ні. І тут відразу виникає такий стереотип, упередження певне. Це непряме. Офіційно це ніде не сказано. Але це проявляється в поведінці людей", - зазначив Фесенко.

Також політолог наголосив на тому, що в Україні дуже важко знайти роботу жінці в передпенсійному віці. "Немає заборон ніяких формальних. Це ще в радянські часи було. Теж ніяких заборон не було. Але приймають на робочу дівчину. І мені розповідали забавні історії, але вони насправді драматичні. І директор або відділ кадрів дивиться, чи немає у неї вагітності. І якщо підозра є, їй відмовляють. Проблема є, і вона достатньо серйозно", - сказав він.

Щодо перспектив, то Володимир Фесенко впевнений, що в даному випадку буде важливу і позитивну роль відігравати європейська інтеграція. "Тому цінності європейські проти дискримінації. І хоча навіть дискримінація на ВВС проявляється опосередковано, але, так чи інакше, це вважається негативним явищем. І навіть у нашому трудовому законодавстві змушені були депутати зробити певні зміни для того, щоб якраз не було підстав для дискримінації в трудовому законодавстві. Так що, я думаю, що цей чинник європейської інтеграції, а також наближення українців до цих цінностей, воно буде поступово все ж таки створювати перешкоди для того", - сказав політолог.

Нагадаємо, начальником бюро ВПС У Китаї до недавнього часу була Керрі Грейсі, але вона пішла з посади за грунтовної причини. Жінка вважає, що причиною малого заробітку, який сплачувався їй за весь час керівництва ВВС, є статева дискримінація. Побачивши фінансовий звіт за зарплатою в липні минулого року, Керрі була дуже здивована. Виявляється, ВВС виплатила працівникам зарплату, рівну 203,7 тисячам доларів в річному еквіваленті. Після вивчення фінансового документа, Керрі Грейсі прийшла до висновку, що двоє її колег-чоловіків отримували за свою роботу на 50% більше грошей, ніж сама керівник бюро ВВС. Такий несправедливості журналістка не змогла перенести безслідно - вона пішла у відставку.

Джерело: Прямий

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Профіль експерта

Фесенко Володимир В'ячеславович
Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», кандидат філософських наук, доцент політології fvv.penta@gmail.com

Інші коментарі експерта

19 жовтня 2018 року
У Путина есть план «Б» по Украине: Политолог об эскалации конфликта на Донбассе
19 жовтня 2018 року
«Маленькая победоносная война»: В России и Украине обсуждают сценарии Кремля
19 жовтня 2018 року
Неправильне трактування «мовного закону» може призвести до відновлення подій 2014 року
Профіль

Персональний кабінет