Центр прикладних політичних досліджень “Пента”

Коментарі експертів


10 січня 2018 року

Фесенко Володимир В'ячеславович:Прямої дискримінації у нас немає, є така, яка проявляється в певних стереотипах

Політолог Володимир Фесенко вважає, що в Україні немає формальних прямих обмежень, прямої дискримінації.

Про це він заявив у програмі "Эхо Украины" із Матвієм Ганапольським.

"Але у нас існує, на жаль, дискримінація, яка проявляється в певних стереотипах, ставленні до людей. Ви згадали про те, що коли, наприклад, здають квартиру або хтось винаймає квартиру, орендує, тут виникає чинник: чи приїхав з Донбасу, чи ні. І тут відразу виникає такий стереотип, упередження певне. Це непряме. Офіційно це ніде не сказано. Але це проявляється в поведінці людей", - зазначив Фесенко.

Також політолог наголосив на тому, що в Україні дуже важко знайти роботу жінці в передпенсійному віці. "Немає заборон ніяких формальних. Це ще в радянські часи було. Теж ніяких заборон не було. Але приймають на робочу дівчину. І мені розповідали забавні історії, але вони насправді драматичні. І директор або відділ кадрів дивиться, чи немає у неї вагітності. І якщо підозра є, їй відмовляють. Проблема є, і вона достатньо серйозно", - сказав він.

Щодо перспектив, то Володимир Фесенко впевнений, що в даному випадку буде важливу і позитивну роль відігравати європейська інтеграція. "Тому цінності європейські проти дискримінації. І хоча навіть дискримінація на ВВС проявляється опосередковано, але, так чи інакше, це вважається негативним явищем. І навіть у нашому трудовому законодавстві змушені були депутати зробити певні зміни для того, щоб якраз не було підстав для дискримінації в трудовому законодавстві. Так що, я думаю, що цей чинник європейської інтеграції, а також наближення українців до цих цінностей, воно буде поступово все ж таки створювати перешкоди для того", - сказав політолог.

Нагадаємо, начальником бюро ВПС У Китаї до недавнього часу була Керрі Грейсі, але вона пішла з посади за грунтовної причини. Жінка вважає, що причиною малого заробітку, який сплачувався їй за весь час керівництва ВВС, є статева дискримінація. Побачивши фінансовий звіт за зарплатою в липні минулого року, Керрі була дуже здивована. Виявляється, ВВС виплатила працівникам зарплату, рівну 203,7 тисячам доларів в річному еквіваленті. Після вивчення фінансового документа, Керрі Грейсі прийшла до висновку, що двоє її колег-чоловіків отримували за свою роботу на 50% більше грошей, ніж сама керівник бюро ВВС. Такий несправедливості журналістка не змогла перенести безслідно - вона пішла у відставку.

Джерело: Прямий

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Пента
Центр прикладних політичних досліджень
© 2012 Всі права захищені.