Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 19 березня 2018 року

Фесенко Володимир В'ячеславович:Політолог оцінив нові призначення Верховної Ради

Парламентська коаліція своїми кадровими голосуваннями врятувала Верховну Раду від дострокових виборів. Про це Gazetа.ua розповів політолог Володимир Фесенко.

15 березня Верховна Рада проголосувала за призначення Якова Смолія на посаду голови Нацбанку України, Людмили Денісової – омбудсменом та Валерія Пацкана - головою Рахункової палати.

"Якби Верховна Рада не проголосувала, посилилась би нестабільність в парламенті. Почались би чутки про розвал коаліції, кризу і дочасні вибори. Принципових політичних наслідків від цих призначень не буде. Це стабілізує роботу державних органів. Затвердження нового голови Національного банку посилює можливість відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом. З точки зору політичних й економічних інтересів це найбільш вагоме призначення".

Смолію легше з усіх потенційних претендентів розпочати роботу, вважає політолог.

"Крім того, Петро Порошенко шукав лояльну людину. Зі Смолієм було найменше ризиків з точки зору протиріч у роботі Нацбанку. Смолій на посаді виконуючого обов'язки голови НБУ не зміг втримати рівень інфляції. Однак у Мінфіні і парламенті кажуть, що з ним вони знаходять мову, на відміну від Гонтаревої".

"Призначення Денісової на посаду омбудсмена суто політичне. Треба було дати одне місце "Народному фронту". Коли з'явилась місце уповноваженого з прав людини вирішили претендувати на цю посаду у рамках пакетної квоти. Одна посада відходить президентській партії, інша - "Народному фронту". 
Кандидатура Пацкана виникла останнім часом. Довгий період не було претендентів на посаду керівника Рахункової палати. Вибір був пов'язаний з тим, що Пацкан політично досвідчений і неконфліктний. До нього немає претензій навіть у позафракційних депутатів. Це обумовило велику кількість голосів за його кандидатуру.

Планували проголосувати за ці призначення ще на початку лютого. Якова Смолія президент вибрав в січні, а по Денисовій було відомо з літа минулого року. Валерій Пацкан — єдиний, хто з'явився у цьому списку нещодавно".

Рішення про призначення Смолія підтримали 247 народних депутатів, за Денісову віддали 280 голосів, за Пацкана — 309. Також, 15 березня Верховна Рада проголосувала за виключення Надії Савченко з комітету національної безпеки й оборони. Рішення підтримав 261 нардеп.

Джерело: Gazetа.ua

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Профіль експерта

Фесенко Володимир В'ячеславович
Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», кандидат філософських наук, доцент політології

Інші коментарі експерта

25 травня 2018 року
Немцы должны показать жесткость и требовать гарантий продолжения транзита газа через Украину
25 травня 2018 року
Данилюк теряет главного союзника
24 травня 2018 року
Украина и так фактически прекратила участие в СНГ в 2014 году
Профіль

Персональний кабінет