Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 2 липня 2018 року

Фесенко Володимир В'ячеславович:Щодо ЦВК спочатку не було консенсусу про оновлення складу

13 липня Верховна Рада проведе останнє пленарне засідання перед літніми канікулами. Перед відпускою народні депутати мають ще 8 робочих днів у сесійній залі. Серед важливих завдання парламенту на цей час — обрання нового складу Центральної виборчої комісії, ухвалення виборчого законодавства і скасування поправки про апеляції до закону "Про Вищий антикорупційний суд". Gazeta.ua дізналась в експертів, чи вдасться народним депутатам вирішити ці завдання.

Володимир Фесенко, політолог:

" Щодо ЦВК спочатку не було консенсусу про оновлення складу. Багато дискусій хто саме має увійти в комісію — президент наполягав на повному оновленні, деякі фракції пропонували діючих членів. Це було більш тактичне протиріччя. І "Батьківщина", і "Опозиційний блок" зараз пропонуватимуть нові кандидатури. Є ще не публічна причина. У багатьох нардепів є побоювання — якщо проголосують за ЦВК, відкриють зелене світло для проведення дочасних виборів в парламент. Це така прикмета серед парламентарів. Тому нардепи уникали голосування.

Питання - чи будуть взагалі голосувати за новий Виборчий кодекс. У депутатському корпусі немає консенсусу щодо нової виборчої системи. У першому читанні закон проголосували майже випадково. Вистачило мінімальної кількості голосів. Зараз більшість мажоритарників проти. Дехто хоче зберегти стару систему, дехто вважає, що цей проект також відкриє простір для дострокових виборів. Спікер парламенту Андрій Парубій, як один із співавторів цього проекту, міг би натиснути, але його політичної волі замало".

Джерело: Gazeta.ua

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Профіль експерта

Фесенко Володимир В'ячеславович
Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», кандидат філософських наук, доцент політології

Інші коментарі експерта

17 липня 2019 року
Путин может заманить Зеленского в ловушку
17 липня 2019 року
Идея Зеленского может войти в противоречие с Конституцией Украины
16 липня 2019 року
Нардепам от «Голоса» и «Слуги народа» будет очень скучно в парламенте
Профіль

Персональний кабінет