Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 4 липня 2018 року

Фесенко Володимир В'ячеславович:Навіть, якщо Тимошенко справді виграє вибори, вона стане «президентом меншості»

Політолог Володимир Фесенко погодився: Тимошенко справді розглядає президентські вибори як інструмент для змін не лише Конституції.
«Вона планує перетворити Україну на парламентську канцлерську республіку та стати першим канцлером. Потім, на скільки я розумію, хоче взагалі скасувати посаду президента, а його повноваження перейдуть до Асамблеї самоврядування – фактично, другої палати парламенту», – розповів Фесенко.

Та він зауважив: наразі «не зовсім зрозуміло», як запропоновані Тимошенко зміни взагалі працюватимуть, зокрема, як формуватиметься ця палата.

«Та безумовно, це майже неможливо зробити без союзників, навіть враховуючи, що вона хоче провести зміни до Конституції не через парламент, а на референдумі. Деякі конституціоналісти кажуть, що це справді можливо, адже у нас прописана процедура змін до Конституції, а не процедура ухвалення нової», – зазначив політолог.

Та разом із тим, він підкреслив: навіть, якщо Тимошенко справді виграє вибори, вона стане «президентом меншості», адже більшість населення нікому не довіряє. Тож у другому турі голосуватимуть не так «за» когось, як «проти» того, кого вважатимуть менш достойним кандидатом.

«Кого б не обрали президентом, підтримка його на старті буде меншою, ніж була у Порошенка у 2014 році чи у Януковича у 2010-му. Тому якщо виходити на референдум із такої ситуації, союзники їй обов’язково потрібні», – вважає Фесенко.

Адже, якщо противники об’єднаються, вона дуже легко програє цей референдум. Тож їй будуть потрібні саме політичні спільники.

«На скільки розумію, дехто проявляє певний інтерес, однак це питання залишається відкритим. Та парадокс цієї ситуації у тому, що перед першим туром можуть бути стратегічні союзи. Перед другим – тактичні, коли будуть об’єднуватись навколо когось із кандидатів. Тому із тимчасовими союзниками у неї проблем не буде, однак щодо стратегічних – питання відкрите», – зазначив Володимир Фесенко. 
Джерело: ZIK

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Профіль експерта

Фесенко Володимир В'ячеславович
Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», кандидат філософських наук, доцент політології

Інші коментарі експерта

17 липня 2019 року
Путин может заманить Зеленского в ловушку
17 липня 2019 року
Идея Зеленского может войти в противоречие с Конституцией Украины
16 липня 2019 року
Нардепам от «Голоса» и «Слуги народа» будет очень скучно в парламенте
Профіль

Персональний кабінет