Центр прикладних політичних досліджень “Пента”

Коментарі експертів


9 серпня 2018 року

Фесенко Володимир В'ячеславович:"П'ята колона" може використати припинення залізничного сполучення із РФ – як саме

Такі заяви Володимир Фесенко називає "популістичним патріотизмом", однак застерігає від конкретних кроків. Каже – це матиме негативні наслідки

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" голова правління центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко прокоментував ініціативи щодо припинення залізничного та автобусного сполучення з країною-агресором. 

"Історія стосунків з Росією як з економічної, так і з політичної точки зору дуже непроста. Я противник таких заборон (припинення залізничного сполучення – 5.ua), особливо зараз. На превеликий жаль, саме такі рішення збільшать кількість прихильників проросійських сил. І проросійські сили вже використовують цю заяву Омеляна. Вони мобілізують на таких силах тих людей, які не задоволені. І річ не в тім, що це люди проросійські. Просто у багатьох є родичі в Росії. І якщо буде така заборона, то їм скажуть, що це винна держава – не Омелян, або антиросійські політики і так далі", – каже Володимир Фесенко.

Він також наголошує: Україна не має загострювати конфліктні ситуації і негативні настрої там, де їх нема.

"Перш ніж робити такі заяви, я вважаю, що треба провести економічні розрахунки і оцінку політичних наслідків. Іде гра, і я би сказав, що це такий популістичний патріотизм. У нас з Росією, як кажуть фахівці, проксі-конфлікт, нестандартний, гібридний конфлікт. Це не звичайна війна у повному розумінні цього терміну… В нас є локальний конфлікт, збройний конфлікт, де Росія формально воює руками сепаратистів. Там є російські громадяни і багато іноземців, російська зброя, але формально стану війни з Росією немає", – зазначає експерт.

Утім, рішення про припинення сполучення з РФ має й інші негативні наслідки – на міжнародній арені.

"Якщо ми зараз будемо нагнітати цей конфлікт, посилювати його, то тут ще одна небезпека – нас не зрозуміють наші західні партнери. Замість того, щоб нейтралізувати ризики і загрози, ми навпаки посилюємо протистояння самі – тобто не Росія, а ми", – каже Фесенко.

Докладніше – у відео: 

Нагадаємо, 6-го серпня міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що Україна може повністю принипити залізничне сполучення з Росією. Згодом урядовець пояснив, що планується і чи стосуватиметься ця заборона пасажирських перевезень

Джерело: 5 канал

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Пента
Центр прикладних політичних досліджень
© 2012 Всі права захищені.