Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 14 серпня 2018 року

Фесенко Володимир В'ячеславович:Що перешкодило звільненню Олега Сенцова: думка політолога

Загострення відносин США і Росії радше негативно впливає не можливість звільнення Олега Сенцова. Прогнозувати, чим усе закінчиться – неможливо, вирішальну роль можуть грати міжнародні посередники.

Таку думку 24 каналу висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

За його словами, вікно можливості для звільнення Сенцова було в червні – під час Чемпіонату світу з футболу. Двічі телефоном спілкувалися президенти Порошенко і Путін. Були контакти українського і російського омбудсменів. А далі – щось зірвалося.

Можливо, на те, що Сенцова не звільнили в червні, вплинула неправильна тактика українського омбудсмена Денісової. Багато галасу навколо її поїздок до Росії. Самопіар Денісова зробила, а ось таємним делікатним переговорам могла перешкодити. Путін шуму не любить. Крім того, Путін міг планувати зробити позитивний жест під час чемпіонату, а потім побачив, що і так все нормально: європейські лідери їдуть і без звільнення Сенцова. Навіщо тоді поспішати?
– наголосив Володимир Фесенко.

Експерт відзначив, що в липні вже стало очевидним, що домовленості зірвалися. Плюс зараз серпень – пора політичного затишшя і відпусток. Послабилися обороти міжнародної компанії по звільненню Сенцова.

"Вирішальний фактор – стан здоров'я Сенцова. У разі трагедії це погіршить відносини Росії із Заходом. Тому, щоб не допустити трагічних наслідків, Путін може піти на поступки. Але гарантувати нічого не можна", – наголосив політолог.

Нагадаємо, в російській колонії Олег Сенцов голодує 90 днів. 9 серпня в адміністрації президента Росії заявили, що отримали клопотання про помилування Олега Сенцова від його матері. Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова 9 серпня опублікувала свіжі фото незаконно засудженого у Росії українського режисера Олега Сенцова. Ці фото надала російська сторона.

8 серпня речниця Державного департаменту США Гізер Науерт заявила, що США оголошують про запровадження нових санкцій проти Росії через отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його дочки Юлії в британському Солсбері на початку березня. Вони набудуть чинності орієнтовано 22 серпня.

Джерело: 24 канал

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Профіль експерта

Фесенко Володимир В'ячеславович
Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», кандидат філософських наук, доцент політології

Інші коментарі експерта

17 липня 2019 року
Путин может заманить Зеленского в ловушку
17 липня 2019 року
Идея Зеленского может войти в противоречие с Конституцией Украины
16 липня 2019 року
Нардепам от «Голоса» и «Слуги народа» будет очень скучно в парламенте
Профіль

Персональний кабінет