Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 21 серпня 2018 року

Фесенко Володимир В'ячеславович:Які головні висновки переговорів Меркель і Путіна

Канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Росії Володимир Путін не досягли конкретних домовленостей на переговорах. Але Меркель хоче форсувати переговорний процес з Путіним по Україні, щоб не зірвати "Мінськ-2". Вочевидь, певні зрушення на перемовинах таки відбулися.

Таку думку 24 каналу висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

За його словами, канцлера Німеччини турбує, що в зв'язку з президентськими і парламентськими виборами в Україні, які пройдуть у 2019 році, може виникнути затяжна пауза в переговорах – майже на рік. І є ризик зриву мінських угод.

Ризик кризи переговорів, ескалації конфлікту може виникнути через те, що восени можуть відбутися так звані "вибори" в ОРДЛО. Така спроба в 2014 році була зірвана першими мінськими угодами. Це призвело до військової напруги. І зараз є така загроза. Якщо ці вибори оголосять, то з високою ймовірністю буде майже неможливо продовжити на рік дію закону про особливий статус Луганської і Донецької областей. Тоді буде криза самої конструкції мінських угод,
– вважає Фесенко.

За словами експерта, завдання-мінімум – зняти ці ризики і рухатися в переговорному процесі. Меркель взяла на себе ініціативу. І вже помітна зміна риторики і тактики Росії по зустрічі в Нормандському форматі на найвищому рівні. У липні міністр закордонних справ РФ Лавров озвучував ультиматум для такої зустрічі – розведення важкого озброєння по лінії зіткнення і проведення виборів в ОРДЛО. Тепер Москва не заперечує можливість такої зустрічі.

На переконання Фесенка, відбулися і певні зрушення в головному питанні – миротворчої місії на Донбасі.

За інформацією, Меркель запропонувала Путіну ввести на Донбас 30-40 тисяч миротворців. Йшлося і про міжнародну адміністрацію. Це вже конкретні параметри. Але реакції Кремля ніхто не знає. Швидше, Росія вивчає питання: йти на компроміс чи ні. І коли: зараз, щоб перенести узгодження введення місії в ООН, або ж поставити оновлене українське керівництво перед фактом, що рішення – резолюцію ООН – треба виконувати,
– говорить Володимир Фесенко.

Як зауважує політолог, є інформація, що деякі російські експерти працюють і над форматом повноцінної місії ООН, включаючи створення міжнародної адміністрації. Навряд чи б вони це робили з власної ініціативи.

"Чи погодиться Путін на компроміси, в тому числі щодо узгодження формату і функції місії ООН – питання відкрите. В найближчі два тижні буде відомо: якщо окупаційна влада ОРДЛО заявить, що так звані вибори відкладаються, це означатиме, що Путін іде назустріч. Але тоді і українському керівництву доведеться забезпечити прийняття закону про особливий порядок місцевого самоврядування на Донбасі ще на рік", – наголошує експерт.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін і канцлер Німеччини Ангела Меркель 18 серпня провели переговори у Берліні. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков розповів, що Путін і Меркель обмінялися думками щодо ситуації в Україні та виявили співчуття через те, що існує тотальне пробуксовування процесу щодо імплементації мінських домовленостей. Як повідомив головний редактор "Ехо Москви" Олексій Венедиктов, Меркель запропонувала Путіну ввести на Донбас 30-40 тисяч "блакитних шоломів" (миротворців ООН). Журналіст каже, що Меркель, можливо, пропонувала створити там міжнародну адміністрацію. Однак, невідомо чи правдива ця інформація, оскільки політики говорили за зачиненими дверима і без перекладачів. Жодних заключних заяв після зустрічі також не було.

Джерело: 24 канал

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Профіль експерта

Фесенко Володимир В'ячеславович
Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», кандидат філософських наук, доцент політології

Інші коментарі експерта

17 липня 2019 року
Путин может заманить Зеленского в ловушку
17 липня 2019 року
Идея Зеленского может войти в противоречие с Конституцией Украины
16 липня 2019 року
Нардепам от «Голоса» и «Слуги народа» будет очень скучно в парламенте
Профіль

Персональний кабінет