Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 30 серпня 2018 року

Фесенко Володимир В'ячеславович:Про яке партнерство можна говорити після анексії Криму та війни на Донбасі?

Можливий розрив Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, про який заявив Президент України Петро Порошенко, пов'язаний, в першу чергу, із закінченням терміну цієї угоди і тим, що Україна не вважає за потрібне його продовжувати.

Політолог Володимир Фесенко вважає, що українська влада вирішила заявити про розрив, оскільки Росія давно порушила положення договору.

"Ще цієї весни Президент анонсував, що цей договір треба піддати ревізії. Але тоді не йшлося про скасування, а лише про частковий перегляд. Але, по-перше, не зовсім коректно відмовлятися від частини норм, по-друге, якщо термін договору закінчується , немає сенсу за нього чіплятися. Партнерство, дружба, співробітництво – про яке партнерство можна говорити після анексії Криму та війни на Донбасі? Чому його раніше зберігали? На мій погляд, це було пов'язано з тим, що в цьому договорі Росія підтверджує територіальну цілісність України і украї нський статус Криму. Але зараз Росія порушила договір, і, можливо, президентські юристи дійшли висновку, що певний період витриманий. Зараз очевидно, що Росія не йтиме на якісь компроміси по Криму, на дії щодо повернення Криму, тому вже немає сенсу його продовжувати. Ми витримали паузу і довели, що Україна його підтримувала, а Росія порушила. Тому в перспективі ми можемо посилатися на цей договір і його порушення Росією, використовувати документ для звинувачення Росії в міжнародних судах, але продовжувати його не будемо, тому що знову-таки Росія порушила угоду", – вважає Фесенко.

Джерело: Сегодня

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Профіль експерта

Фесенко Володимир В'ячеславович
Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», кандидат філософських наук, доцент політології

Інші коментарі експерта

17 липня 2019 року
Путин может заманить Зеленского в ловушку
17 липня 2019 року
Идея Зеленского может войти в противоречие с Конституцией Украины
16 липня 2019 року
Нардепам от «Голоса» и «Слуги народа» будет очень скучно в парламенте
Профіль

Персональний кабінет