Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 31 серпня 2018 року

Фесенко Володимир В'ячеславович:Реальні шанси мають лише ті політики, які вже відомі широкому загалу

Сплеску популізму з боку влади не очікує голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.
Він пояснює, що зараз не та соціально-економічна ситуація, щоб суттєво піднімати пенсії і зарплати: «Ресурси будуть обмежені. У нас зараз левова частка валютних резервів піде на погашення зовнішніх боргів, які виникли ще задовго до нинішньої влади. Тому зараз скоріше ми будемо чути популістські обіцянки з боку представників опозиції».

Можливе підвищення цін на газ для населення буде одним з факторів соціальної напруги, однак чи варто очікувати у зв’язку з цим масштабних протестів, експерти не мають однозначної відповіді.

«Підвищувати ціни на газ ризиковано і для діючого президента, і для уряду. Опозиція це буде використовувати як предмет для критики. Наскільки це вплине на перебіг виборчої кампанії? Побачимо – це залежатиме від масштабів і алгоритмів підвищення. Але також треба розуміти: якщо не буде вирішено питання про ціну на газ, то не буде домовленості з МВФ і, відповідно, виникне ризик девальвації гривні. Це вже традиційний для України вибір із двох зол – або підвищення ціни на газ, або девальвація гривні», – каже Фесенко.

Традиційно перед кожними виборами в Україні постає питання про прихід у політику нових облич. Чи з’являться вони цього разу? На думку політолога Володимира Фесенка, реальні шанси мають лише ті політики, які вже відомі широкому загалу. «Тобто може йтися хіба що про тих, кого будуть сприймати як відносно нових, але яких буде знати більшість громадян. Ті, кого не знають, шансів не мають. Можу навести приклад. Скажімо, такого відомого українського громадського діяча, як Віталій Шабунін, не знають близько 80% українців».
Джерело: ZIK

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Профіль експерта

Фесенко Володимир В'ячеславович
Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», кандидат філософських наук, доцент політології

Інші коментарі експерта

17 липня 2019 року
Путин может заманить Зеленского в ловушку
17 липня 2019 року
Идея Зеленского может войти в противоречие с Конституцией Украины
16 липня 2019 року
Нардепам от «Голоса» и «Слуги народа» будет очень скучно в парламенте
Профіль

Персональний кабінет