Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 18 вересня 2018 року

Леонов Олександр Валентинович:УПЦ МП завжди була інструментом «м'якого впливу» Росії на українців перед виборами

Українська православна церква Московського патріархату завжди брала активну участь у політичній діяльності. Особливо під час виборів, коли там підтримували ту чи іншу позицію конкретної політичної сили. Зокрема не є таємницею, що раніше це була Партія регіонів.
Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов.

«Безумовно, що церковний розрив з Росією піде Україні на користь. Адже Російська православна церква через УПЦ МП завжди брала активну участь  у політичній діяльності, особливо на час виборів», – сказав Леонов.

Він наголосив, що церква, фактично, підтримувала конкретну політичну силу. Адже ні для кого не є таємницею, що УПЦ МП підтримувала Партію регіонів. Також він зазначив, що дуже красномовним є перелік священнослужителів Московського патріархату, які служать на парафіях в Україні.

«Йдеться про службу іноземних громадян, про яких в принципі неодноразово говорили в інформаційному просторі. Тобто існує щось на зразок обміну, коли українські священнослужителі їдуть служити в Росію, а російські – в Україну», – прокоментував він.

За його словами, саме через такі обміни на території України перебуває дві тисячі російських громадян.

«Завжди ставилось питання про обмін церковників. Вочевидь, Українська православна церква Московського патріархату – це був інструмент, так званої, «м’якої сили» для впливу на українське суспільство. В тому числі прямий вплив як на президентські вибори, так і на парламентські. І так було завжди, це ж не є таємницею», – зазначив Леонов.

Нагадаємо, 7 вересня у межах підготовки до надання автокефалії православній церкві в Україні Вселенський Патріархат призначив двох екзархів в Києві. У Київському Патріархаті привітали це рішення.

В УПЦ МП призначення Вселенським Патріархом екзархів в Україні назвали «грубим порушенням».

Зранку 31 серпня московський патріарх Кирило з власної ініціативи прибув до Стамбула на зустріч з патріархом Варфоломієм. Константинопольський патріарх повідомив Кирилу, що розглядає питання впровадження автокефалії в Україні.

Нагадаємо, з 1 по 3 вересня у Стамбулі відбулося загальне зібрання єпископату Константинопольської Патріархії, на якому обговорили питання про створення єдиної помісної української церкви.

До слова, Білоруська автокефальна православна церква підтримує надання томосу УПЦ і також має на меті офіційно отримати статус автокефалії. 
Джерело: ZIK

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Профіль експерта

Леонов Олександр Валентинович
Виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента"

Інші коментарі експерта

6 липня 2019 року
В ПАСЕ получилось. Россияне рассчитывают, что и в Совбезе ООН у них все получится
5 липня 2019 року
Несмотря на обещания никто из политиков после прихода к власти тарифы не снижал
25 червня 2019 року
Яку проблему створять для парламенту депутати-зірки: думка експерта
Профіль

Персональний кабінет