Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 2 жовтня 2018 року

Фесенко Володимир В'ячеславович:Прагнення США заблокувати морські шляхи для РФ – конфлікт інтересів на Близькому Сході

Погрози США заблокувати морські шляхи для проходу суден Російської Федерації, пов’язані з конфліктом інтересів між державами і навряд чи такі санкції будуть введені на практиці. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів політолог, глава Центра прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

На думку експерта, ця заява глави МВС США є попереджувально-профілактичною і свідчить про існування конфлікту інтересів між США та Росією на Близькому Сході.

«Цей конфлікт інтересів стосується питання Ірану, Ізраїлю та позицій Ірану в Сирії. Водночас я не думаю, що Сполучені Штати підуть на пряме блокування морських шляхів Росії на Близькому Сході. Тим більше, я б не сказав, що в цих країнах спостерігається велика активність плавання морських суден – активність спостерігається у Середземному морі, але її набагато менше в морських акваторіях Близького Сходу. Водночас на пряме блокування проходу російських суден, США навряд чи підуть. Це занадто великий ризик»

Політолог також не виключив, що опосередковано така заява пов’язана з реалізацією проекту «Північний потік-2» і намаганням «Газпрому» посилити контроль над європейським ринком енергоресурсів.

«Зв’язок, безперечно, є, оскільки ця заява очільника МВС США стосується енергетичних шляхів. Водночас слід розуміти, що проект Nord Stream-2 юридично достатньо коректний – згоду на його реалізацію дала низка країн Європейського союзу, в ньому беруть участь німецькі компанії та підприємства деяких інших європейських країн. Тому Штати юридично не мають права заблокувати будівництво цього проекту в Балтійському морі, адже це призведе до серйозного конфлікту з ризиками військового зіткнення між США та Росією. Тож вірогідність блокування «Північного потоку-2» низька, я не вірю в такий розвиток подій. Це виключено на 99%» — Володимир Фесенко, політолог

Нагадаємо, міністр внутрішніх справ США Райан Зінке заявив, що Сполучені Штати можуть заблокувати морські шляхи сполучення Росії, аби запобігти взяттю під контроль нею ринку енергоресурсів на Близькому Сході, як це вже відбувається в Європі. Крім того, Вашингтон має намір запровадити санкції проти найближчого оточення Путіна.

Джерело: UA.NEWS

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Профіль експерта

Фесенко Володимир В'ячеславович
Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», кандидат філософських наук, доцент політології

Інші коментарі експерта

17 липня 2019 року
Путин может заманить Зеленского в ловушку
17 липня 2019 року
Идея Зеленского может войти в противоречие с Конституцией Украины
16 липня 2019 року
Нардепам от «Голоса» и «Слуги народа» будет очень скучно в парламенте
Профіль

Персональний кабінет