Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 5 жовтня 2018 року

Фесенко Володимир В'ячеславович:Поки працює цей уряд, Супрун залишиться у статусі в. о.

Верховна Рада не може звільнити виконувача обов’язків міністра. Це рішення може прийняти лише прем’єр-міністр.
Про це у коментарі ІА ZIK заявив політолог Володимир Фесенко, говорячи про вимогу парламентського комітету звільнити в. о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун.

«Максимум, що може Верховна Рада, – це звернутися до уряду з пропозицією звільнити виконувача обов’язки міністра», – сказав він.

Фесенко зазначив, що між комітетом і керівництвом міністерства вже давно існує серйозний конфлікт, який зумовлений багатьма причинами.

«Якщо казати формально, то є різні підходи до медичної реформи. Але думаю, реальна причина – це боротьба за впливи у відомстві і за фінансові потоки», – зазначив політолог.

Стосовно того, чи згодиться глава уряду звільнити нинішню очільницю МОЗ, Фесенко нагадав, що Володимир Гройсман підтримував Уляну Супрун і медичну реформу і не заявляв про зміну своєї позиції.

На думку політолога, Супрун не призначають повноцінним міністром без приставки в. о., тому що за це не буде голосів у Верховній Раді. «Це патова ситуація. Думаю, що поки працює це уряд, вона залишиться у статусі в. о. Ну, якщо сама не піде», – додав експерт.

Нагадаємо, Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров’я у вівторок, 2 жовтня, підтримав постанову про звернення до Уряду щодо звільнення виконувача обов’язків міністра охорони здоров’я Уляни Супрун та її заступника Олександра Лінчевського.

Сама Супрун прокоментувала це рішення комітету, назвавши його «характерною відповіддю старої системи, яка понад усе прагне зберегти статус-кво» та перерахувала основні досягнення реформи МОЗ. 
Джерело: ZIK

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Профіль експерта

Фесенко Володимир В'ячеславович
Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», кандидат філософських наук, доцент політології

Інші коментарі експерта

17 липня 2019 року
Путин может заманить Зеленского в ловушку
17 липня 2019 року
Идея Зеленского может войти в противоречие с Конституцией Украины
16 липня 2019 року
Нардепам от «Голоса» и «Слуги народа» будет очень скучно в парламенте
Профіль

Персональний кабінет