Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 26 жовтня 2018 року

Леонов Олександр Валентинович:В уряду не було вибору щодо ціни на газ

Уряд був змушений підвищити тарифи на газ для населення, адже 2018-2019 роки є піковими у виплатах зовнішніх боргів. До того ж, тут йдеться не лише про співпрацю із МВФ, до цього підв’язані й інші міжнародні кредити.
Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» розповів виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов.

Він наголосив: в уряду не було можливості залишати тарифи на газ без змін. Адже 2018-2019 роки – пікові для України щодо виплат зовнішніх боргів.

«Ще 10 років тому був підписаний меморандум із МВФ, де зазначались ті ж зобов’язання, які зараз Фонд, фактично, пролонгує Україні. Та тоді уряд Тимошенко не виконав обіцянок. Тож, фактично, зараз це перекредитування», – наголосив Леонов.

До того ж, на його думку, програма співпраці із МВФ важлива і тим, що до неї прив’язані й інші кредити ЄС. Тому в уряду просто не було вибору.

«Та до «пожежі в штрафній» призвело те, що сам Гройсман казав, ніби більше не підніматиме ціни на газ. Хоча й увесь цей рік він і розповідав про пікові виплати і що нам дуже необхідна співпраця із МВФ», – зазначив експерт.

Він зауважив: важливо, щоб це подорожчання справді не вдарило по незахищених верствах населення. Однак, і надалі Україна рухатиметься у цьому ж напрямку.

«Доведеться йти до підвищення цін і далі. Значною мірою наші східноєвропейські сусіди також пройшли це», – розповів Олександр Леонов.

Як повідомлялось, Кабмін підняв ціну газу для населення на 23%. За словами Володимира Гройсмана, влада була змушена піти на такий крок, щоб отримати черговий транш від МВФ. Мовляв, без цього Україна не уникне дефолту, а тому змушена була виконати його умови і підвищити ціну на газ.

До слова, раніше лідер громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко зауважив: Володимир Гройсман обіцяв більше не підвищувати цін на газ ще у 2016 році. Натомість минулого тижня уряд таки затвердив більший тариф. 
Джерело: ZIK

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Профіль експерта

Леонов Олександр Валентинович
Виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента"

Інші коментарі експерта

22 лютого 2019 року
Експерт розкритикував Горбатюка, який 5-й рік не може завершити розслідування справ Майдану
8 лютого 2019 року
Московський патріархат вже не той: політичний експерт констатував зниження впливу УПЦ МП
5 лютого 2019 року
Керівник компанії з мільярдними обсягами не може отримувати малу зарплату
Профіль

Персональний кабінет