Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 10 грудня 2018 року

Фесенко Володимир В'ячеславович:Люди готові голосувати не за Зеленського, а за його персонажа

Суспільство не знає ідеологічних поглядів шоумена Володимира Зеленського та його бачень щодо вирішення важливих питань. Однак, люди готові за нього голосувати через те, що бачать у ньому саме анти-політика та персонажа серіалу «Слуга народу».
Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політолог Володимир Фесенко.

Він наголосив: в українському політикумі немає абсолютного олігархічного впливу. Адже, якщо той чи інший політик стає рейтинговим, то не він шукає собі спонсорів, а спонсори вже шукають його. До того ж, не завжди такі люди отримують популярність завдяки медіа.

«Так, це може допомагати набагато більше, ніж ідеологічний чинник. Наприклад, у Ющенка було більше прихильників із соціал-демократичними поглядами, ніж у Медведчука, хоча саме той називав себе об’єднаним соціал-демократом», – зауважив Фесенко.

Зараз, на його думку, політика справді можна «розкрутити» завдяки медіа, однак «в обмежених масштабах». Так, наприклад, один із телеканалів підняв рейтинги лідера партії «УКРОП» лише на кілька відсотків. Далі ж його рівень підтримки не росте.

«Інший приклад – Зеленський. Його, як і Вакарчука, знали до виборів і без медіа. Вони вже були розкрученими персонами. До речі, не знаю, як Вакарчук, та я впевнений на 99%, що Зеленський буде балотуватися. Він уже веде свою виборчу кампанію», – зазначив політолог.

Та у цій кампанії, на думку Фесенка, бере участь не так реальна особа – Володимир Зеленський – як його персонаж із фільму «Слуга народу».

«Слуга народу» – ось, хто реальний персонаж цих виборів. Та щодо ідеології, то ми навіть точно не можемо сказати, які у нього погляди на конкретні проблеми. Хоча, думаю, дізнаємось через певний час», – припустив експерт.

Відтак, на думку Фесенка, суспільство готове голосувати за Зеленського через те, що вважають його не таким, як політики.

«Люди голосують за анти-політика. Так само в Німеччині обирали «Алтернативу для Німеччини», чи «Рух п’яти зірок» – в Італії. Йдеться про несистемну партію чи несистемного кандидата, неполітика. Адже, коли до них немає довіри, люди готові голосувати за антиполітиків», – підкреслив Володимир Фесенко.

Як повідомлялось раніше, політолог Тарас Чорновіл зазначав, що «ранні» рейтинги кандидатів на президентський пост ніколи не корелюються із реальними результатами голосувань. 
Джерело: ZIK

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Профіль експерта

Фесенко Володимир В'ячеславович
Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», кандидат філософських наук, доцент політології

Інші коментарі експерта

17 липня 2019 року
Путин может заманить Зеленского в ловушку
17 липня 2019 року
Идея Зеленского может войти в противоречие с Конституцией Украины
16 липня 2019 року
Нардепам от «Голоса» и «Слуги народа» будет очень скучно в парламенте
Профіль

Персональний кабінет