Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 15 березня 2019 року

Фесенко Володимир В'ячеславович:Якщо президентом стане Ляшко або Тимошенко, мораторій на зростання тарифів буде введено

Тема захмарних комунальних тарифів надзвичайно актуальна. Як показують соцопитування, більше 80% українців називають серед найболючіших особистих проблем тему необгрунтовано високої вартості послуг ЖКГ і їх подальшого зростання.

З цієї причини вимога політиків, зокрема лідера Радикальної партії Олега Ляшка знизити діючі розцінки на газ для населення і в терміновому порядку ввести мораторій на підвищення тарифів до моменту справедливого врегулювання ціноутворення в галузі житлово-комунальних послуг більш ніж актуальна.

Про це заявив глава Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, коментуючи вимогу Олега Ляшка з парламентської трибуни прийняти зареєстрований Радикальною партією "тарифний" проект постанови Верховної Ради.

"Оскільки протягом двох останніх місяців платіжки за опалення дуже високі, це викликало величезне обурення серед людей. Тема, природно, піднімається політиками, у тому числі - Олегом Ляшком та іншими кандидатами. Ляшко відчуває те, що найбільше болить у людей і проводить цю тему у своїй роботі в парламенті. З іншого боку, парламент навряд чи проголосує рішення за скасування постанови уряду про підвищення тарифів на газ і встановлення мораторію. По-перше, Порошенко не зробить Ляшку такого подарунка. По-друге, є домовленості з МВФ, порушення яких президент і уряд допустити не можуть. З іншого боку, травневе підвищення тарифів на газ призведе до того, що якщо новий президент України не введе мораторій на зростання цін на газ, то рейтинги його політичної сили на парламентських виборах різко впадуть. Президент може залишитися без своєї фракції у ВР. Думаю, що якщо президентом стали б Ляшко або Тимошенко, то вони ввели б такий мораторій. В іншому випадку, очікувати від діючої влади якихось послаблень у тарифному питанні я б не став", - сказав Фесенко .

14 березня 2019 року, виступаючи з парламентської трибуни лідер Радикальної партії Олег Ляшко закликав колег скасувати діючі тарифи на газ і не допустити травневого підвищення цін на 40%.

"Влада різко, за місяць до виборів, почала боротися з бідністю. 5 років до цього вони грабували на мільярди, а за місяць до виборів згадали про пенсіонерів: подачки дають копійчані - монетизація, так звана, субсидій. З 1 травня, якщо хтось забув, буде нове підвищення на 40% цін на газ. Влада сьогодні дає людям ці копійки, а завтра люди отримають платіжки за комуналку вдвічі більше. Влада займається тільки одним - підкупом виборців, щоб потім, після виборів, все забрати. Тому ми знову наполягаємо, щоб парламент прийняв зареєстрований нами проект постанови про скасування рішення уряду про підвищення цін на газ, про встановлення мораторію на підвищення вартості житлово-комунальних послуг. Весь газ вітчизняного видобутку повинен йти на потреби ЖКГ для того, щоб здешевити його вартість. Ми вимагаємо порушити кримінальну справу за розтрату і розкрадання керівництвом "Нафтогазу" грошей українців і виведення їх в офшори. Ми вимагаємо наведення порядку з цінами на газ, на комуналку. Досить грабувати людей!", - заявив Олег Ляшко.

Джерело: Gazeta.ua

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Профіль експерта

Фесенко Володимир В'ячеславович
Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», кандидат філософських наук, доцент політології

Інші коментарі експерта

17 липня 2019 року
Путин может заманить Зеленского в ловушку
17 липня 2019 року
Идея Зеленского может войти в противоречие с Конституцией Украины
16 липня 2019 року
Нардепам от «Голоса» и «Слуги народа» будет очень скучно в парламенте
Профіль

Персональний кабінет