Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 1 квітня 2019 року

Фесенко Володимир В'ячеславович:Які сценарії для Порошенка, Тимошенко і Зеленського готує Росія?

У Росії є тактичні розробки і на випадок перемоги Порошенка, і Тимошенко, і Зеленського. Хоча в Москві впевнені, що переможе Порошенко.

Про це 24 каналу розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

За його словами, точка зору про перемогу Порошенка йде від кума Путіна Медведчука. Останнього, говорить Фесенко, перемога Порошенка влаштовує. Тоді все зберігається так, як є. Це вигідно Москві. Хоча в Кремлі не люблять Порошенка і хотіли б його поразки.

Якщо Порошенко залишається президентом, то для Кремля немає нічого страшного. Навпаки: тоді без проблем можна зберігати нинішню ситуацію на Донбасі – війну малої інтенсивності, іноді посилюючи збройну ескалацію. Це означатиме, що всупереч обіцянкам Порошенка, не буде ніякого членства в НАТО і ЄС. Поки йтиме війна на Донбасі, навіть переговорів не буде,
– наголошує Володимир Фесенко.

На думку експерта, якщо виграє Юлія Тимошенко, буде спроба переговорів. Втім, вважає він, Тимошенко навряд чи погодиться на російський сценарій реінтеграції Донбасу: надання регіону автономії.

Російський сценарій врегулювання конфлікту на Донбасі не вигідний Тимошенко. По-перше, навіщо Тимошенко кілька мільйонів виборців, які не голосуватимуть за неї? По-друге, вона побоюється, що зіткнеться з серйозною внутрішньополітичною кризою, яка призведе до падіння її популярності. Головне – це не можна реалізувати. Автономія Донбасу вимагає конституційних змін. І провести через парламент такий законопроект неможливо, – переконаний Фесенко.

Максимум, говорить експерт, якщо Путін погодиться, буде заморожування конфлікту, припинення військових дій. Так званий придністровський сценарій.

Із Зеленським, на його думку, складніше. Швидше за все, Кремль гратиме на недосвідченості і слабкості Зеленського, стане вибудовувати для нього пастки. У 2015 році навіть Порошенко попався в пастку мінських угод. Ризик для Зеленського ще вищий. Тому йому треба максимально посилювати команду для переговорів із серйозними політиками і дипломатами.

Джерело: 24 канал

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Профіль експерта

Фесенко Володимир В'ячеславович
Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», кандидат філософських наук, доцент політології

Інші коментарі експерта

17 липня 2019 року
Путин может заманить Зеленского в ловушку
17 липня 2019 року
Идея Зеленского может войти в противоречие с Конституцией Украины
16 липня 2019 року
Нардепам от «Голоса» и «Слуги народа» будет очень скучно в парламенте
Профіль

Персональний кабінет