Центр прикладних політичних досліджень “Пента”

Коментарі експертів


14 травня 2019 року

Фесенко Володимир В'ячеславович:Вірогідність розпуску ВР за останній час збільшилася

Розпуск парламенту та проведення дочасних парламентських виборів в Україні є можливими, якщо Верховна Рада цього тижня не затвердить дату інавгурації нового президента Володимира Зеленського на 19 травня, а відкладе на початок червня. Це викличе негативну критичну реакцію В. Зеленського та його команди. Зараз тривають дискусії щодо проведення дочасних парламентських виборів, є різні думки з цього приводу. Вірогідність розпуску ВР за останній час збільшилася.
Про це у коментарі IA ZIK сказав український політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

Він зазначив, що особисто скептично ставиться до сценарію розпуску парламенту і проведення дочасних виборів – він надто ризикований. «Якщо ВР не піде назустріч новообраному президенту, не буде співпрацювати з ним, це різко збільшить вірогідність сценарію дочасних парламентських виборів. Цей сценарій достатньо ризикований, конфліктний, дуже неоднозначний – і в юридичному, і в політичному сенсах. На даний момент формальних підстав для розпуску парламенту нема. Єдиний можливий правовий варіант – рішення «славнозвісного» Окружного адміністративного суду Києва щодо списків коаліції. На це можна посилатися, оскільки списків коаліції нема. Це може стати підставою для розпуску Верховної Ради. Таке рішення викличе несприйняття і критику у багатьох нардепів. Якщо ВР не погодиться з таким сценарієм розпуску, то буде протистояння, політична криза. Другий важливий момент – погодиться чи не погодиться на розпуск Ради уряд, оскільки від нього залежить фінансування виборів. Головне, щоб указ новообраного президента був визнаний більшою частиною державних інституцій. Тоді вибори відбудуться. Якщо Верховна Рада, уряд, ЦВК не будуть виконувати цей указ, то це серйозна політична криза і новий президент одразу зможе програти», – сказав Володимир Фесенко.

На його думку, важливо також, наскільки підготуються до реалізації цього сценарію у команді Зеленського. «Проблема буде не в партії, а в тому, що можуть виникнути протиріччя всередині команди Зеленського щодо формування партійного списку. Головне не партію мати, а рейтингового лідера. Він у партії «Слуга народу» зараз є», – зазначив В. Фесенко.

Нагадаємо, команда Зеленського опублікувала відео щодо розпуску Верховної Ради і обіцяє, що Зеленський «зверне на нього увагу», якщо відео набере мільйон переглядів. 
Джерело: ZIK

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Пента
Центр прикладних політичних досліджень
© 2012 Всі права захищені.