Центр прикладних політичних досліджень “Пента”

Коментарі експертів


15 травня 2019 року

Фесенко Володимир В'ячеславович:Церковний конфлікт: чим спровокований та якими можуть бути наслідки

Про те, що томос заберуть, поки говорити зарано, але ця ситуація вигідна Московському патріархату та РПЦ.

Таку думку в коментарі «Слову і Ділу» висловив директор Центру політичних досліджень «Пента», політолог Володимир Фесенко.

«Наразі, на жаль, ми бачимо жагу влади з боку Філарета, бажання ставити свої особисті інтереси вище за державні, суспільні та церковні», – зазначив Фесенко.

За його словами, повторюється ситуація, яка насправді була в 1991-1992 роках. У Філарета жага влади на першому місці, все інше другорядне.

«Якби тоді Філарета обрали очільником РПЦ, то він би був російським, а не українським церковним лідером. Його особистий інтерес на першому місці», – додав він.

«Зараз він незадоволений тим, що молодий очільник ПЦУ хоче бути самостійною фігурою. Епіфаній не хоче бути маріонеткою Філарета. Тому схоже на те, що це щось на кшталт спроби організувати церковний заколот, перебрати на себе повноваження. Якщо це дійсно буде, це буде злочин проти України», – пояснив політолог.

Мабуть, не слід говорити про якусь катастрофу, але це проти інтересів України та на користь Московського патріархату, уточнив він.

«Філарет у цій ситуації, на жаль, як би це не звучало, виступає в ролі розкольника», – підкреслив Фесенко.
Джерело: Слово и дело

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Пента
Центр прикладних політичних досліджень
© 2012 Всі права захищені.