Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 28 травня 2019 року

Леонов Олександр Валентинович:Швидке реформування СБУ могло б стати аргументом, який Україна може пред’явити на саміті НАТО

Україну закликали якомога швидше зайнятися реформуванням Служби безпеки. EtCetera дізнавався, чи обов’язково це робити, та як реформа спецслужби вплине на роботу правоохоронних органів.

Виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента», політичний експерт Олександр Леоновнаголосив, що реформа СБУмає відбутися, адже Україна не просто взяла на себе зобов’язання реформувати її, а прийняла відповідний законопроект.

Олександр ЛЕОНОВ, політичний експерт:

Це частина законодавчого поля України, бо був прийнятий Закон «Про національну безпеку України». Оскільки Україна знаходиться в процесі наближення до Європи і НАТО, там якраз позначені принципові вимоги, що спецслужба, якою є СБУ, має бути позбавлена функцій нагляду за економічними злочинами. Спецслужба має зосередитися на контррозвідувальній діяльності, а контроль громадськості за її роботою має бути посилений. Це позитивно, правильно та важливо.

За словами експерта, ще Петро Порошенко подавав до Верховної Ради законопроект про створення Бюро фінансових розслідувань, куди мають передати розслідування економічних злочинів не лише СБУ, а й усі інші силові структури. Політичний аналітик зазначив, що ухваленню законопроекту опиралося достатньо багато людей, в тому числі ті, хто працює в поліції та прокуратурі, адже без економічних справ ці структури втрачають можливість певним чином заробляти.

Олександр Леонов вважає, що швидке реформування СБУ могло б стати аргументом, який Україна може пред’явити на саміті НАТО, який відбудеться в грудні 2019 року. Таким чином ми продемонструємо, що наполегливо йдемо в бік євроатлантичної інтеграції.

Джерело: ETCETERA.MEDIA

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Профіль експерта

Леонов Олександр Валентинович
Виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента"

Інші коментарі експерта

6 липня 2019 року
В ПАСЕ получилось. Россияне рассчитывают, что и в Совбезе ООН у них все получится
5 липня 2019 року
Несмотря на обещания никто из политиков после прихода к власти тарифы не снижал
25 червня 2019 року
Яку проблему створять для парламенту депутати-зірки: думка експерта
Профіль

Персональний кабінет