Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 28 травня 2019 року

Фесенко Володимир В'ячеславович:Гра на межі фолу для Зеленського є загрозливою перед виборами до ВР

Стратегія, яку обрали у партії Володимира Зеленського щодо протистояння з нинішнім парламентом і старими політичними елітами, поки працює на користь президентської політсили. Але треба пам’ятати про те, що коаліцію у ВР можна створювати лише серед партій, які виграли на виборах.
Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповів політолог Володимир Фесенко.

«Наскільки я знаю, єдина партійна більшість для «Слуги народу» є не просто мрією. Адже за даними соціологічних опитувань, є дані, що партія може отримати майже 44 відсотки за партійними  списками», – сказав Фесенко.

Ба більше, є також інформація про те, що за кандидатів на мажоритарних округах, яких буде підтримувати президент Зеленський, готові голосувати у більшості регіонів країни, окрім Галичини. Що, власне, дає підстави для певного оптимізму і керівникам виборчого штабу «Слуги народу».

«Безумовно, автоматично цього не станеться, бо ситуація за два місяці до виборів ще може трохи змінитися. Проте, стратегія, яку зараз обрали у партії Зеленського – протистояння з нинішнім парламентом і старими політичними елітами, – поки працює на них. Якщо їм вдасться зберегти хвилю настроїв, тоді у них є певні шанси на те, щоб спробувати сформувати однопартійну більшість, хоча у нас ніколи такого не було», – зазначив він.

Щодо можливого об’єднання з мажоритарниками, за його словами, є нюанс, про який треба пам’ятати. Адже коаліцію створюють партії, які перемогли на виборах.

«Мажоритарники можуть бути учасниками коаліції, але не суб’єктом її створення. Тому, якщо партії «Слуга народу» не буде вистачати голосів для формування коаліції, то без партії це буде зробити важко. Взагалі, треба буде юридично оцінити, наскільки це коректно. Адже ми зараз бачимо, що команда Зеленського іноді грає у те, що називається «на межі фолу» в правовому сенсі, а це завжди є потенційним ризиком», – вважає Фесенко.

Тому він наголосив, що все ж опирається на консервативний варіант і потенційним союзником у новій Верховній Раді для партії Зеленського буде, як мінімум партія, «Батьківщина».

«Батьківщина» вже зараз демонструє конструктивність і підтримує більшість ініціатив нового президента. Тому саме вона може бути потенційним союзником. Але в ролі союзників також можуть бути, якщо пройдуть, як партія Смешка, так і Вакарчука», – додав він.

Нагадаємо, до Конституційного Суду надійшло подання 62 народних депутатів щодо конституційності указу Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради. Подання надійшло 24 травня і уже розподілене судді-доповідачу. 
Джерело: ZIK

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Профіль експерта

Фесенко Володимир В'ячеславович
Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», кандидат філософських наук, доцент політології

Інші коментарі експерта

17 липня 2019 року
Путин может заманить Зеленского в ловушку
17 липня 2019 року
Идея Зеленского может войти в противоречие с Конституцией Украины
16 липня 2019 року
Нардепам от «Голоса» и «Слуги народа» будет очень скучно в парламенте
Профіль

Персональний кабінет