Центр прикладних політичних досліджень “Пента”

Коментарі експертів


10 червня 2019 року

Фесенко Володимир В'ячеславович:Повернутися в стан ситуації, яка існувала до 2017 року, ми не зможемо

Леонід Кучма напередодні запропонував зняти економічну блокаду з Донбасу, яка триває з 2017 року. Цю пропозицію підтримали представники ОРДЛО. Пізніше Кучма уточнив – жодної блокади Донбасу "не існує взагалі". Розповідаємо, що означають ці слова і до чого можуть призвести такі дії.

Голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко у коментарі 24 каналу пояснив, що поки що ця ідея, якщо й існує, то іде лише "в пакеті" з припиненням вогню. Однак для того, щоб реалізувати це, потрібно опрацювати багато нормативних, економічних та правових проблем. І тут може бути чимало перешкод.

Однак експерт зазначає: повернутися в стан ситуації, яка існувала до 2017 року, ми не зможемо.

Внаслідок торгівельної блокади, яку організували спочатку наші активісти, потім підтримала держава, інша сторона націоналізувала ті підприємства, які були під українською юрисдикцією. Торгівлі як такої не було, не враховуючи контрабанду. Були економічні обміни українськими підприємствами, які були розташовані по обидві сторони лінії розмежування. Зараз такої ситуації немає, тому що там вже немає українських підприємств – якраз внаслідок подій лютого 2017 року, – додав Фесенко.

Він також пояснив, що наразі про якісь конкретні дії говорити складно. Це – лише абстрактна ідея, яку ще треба наповнити. І вона має численні суперечливі аспекти.

Джерело: 24 канал

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Пента
Центр прикладних політичних досліджень
© 2012 Всі права захищені.