Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту

Стати шанувальником

Версія для друку 14 жовтня 2011 року

Фесенко Володимир В'ячеславович:Нові правила виборів не затуманять майбутнє Ради

Експерт-політолог, керівник Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко вважає, що парламентська більшість, швидше за все, прийме законопроект про вибори народних депутатів за пропорційно-мажоритарною системою. Про це він заявив у коментарі кореспонденту ForUm'у.

«На мій погляд, варіант ухвалення законопроекту Лавриновича (міністр юстиції Олександр Лавринович. - Ред.), із задоволенням низки поправок і побажань Венеціанської комісії - найбільш вірогідний сценарій зміни українського виборчого законодавства», - вважає експерт.

Що стосується непотрапляння до парламенту малорейтингових партій, то, за словами Фесенка, це відбудеться, навіть якщо залишиться нинішня виборча система. «3-5% не відіграють істотної ролі при нинішніх рейтингах, оскільки, наприклад, у тих же комуністів чи партії Кличка «Удар»(я вже не кажу про трьох безумовних фаворитів - Партію регіонів, «Батьківщину» і «Фронт змін» Арсенія Яценюка ) є шанс їх подолати. Ну а ті, хто не може потрапити в парламент при 3-відсотковому бар'єрі, звичайно, не потраплять і при 5%», - сказав експерт.

У той же час, Фесенко не вважає політичне майбутнє парламенту туманним, у разі ухвалення законопроекту Лавриновича. «Тут усе залежить не від того, яким буде виборчий закон, а від того, якою буде політична ситуація напередодні та під час парламентських виборів, оскільки ідеальної (або хоча б оптимальної) політичної обстановки сьогодні в Україні немає», - пояснив він.

Політолог також зазначив, що у кожної виборчої системи є свої вади. «У трохи ідеалізованої деякими спостерігачами системи відкритих регіональних списків також є свої суттєві недоліки - наприклад, різного роду процедурні складності. За великим рахунком, вони - та ж «багатомандатна мажоритарка». І хоча не всі це розуміють, але насправді це так», - сказав він і додав, що при змішаній виборчій системі до парламенту зможуть пройти партії, що мають фору в одній або у двох областях, «але при цьому, як не парадоксально, знизяться шанси у опозиційних партій».

Джерело: ForUm

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Профіль експерта

Фесенко Володимир В'ячеславович
Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента», кандидат філософських наук, доцент політології

Інші коментарі експерта

14 жовтня 2011 року
ЄЕСУ - головний «скелет» у справі Тимошенко
14 жовтня 2011 року
В окружении Януковича борются две группы: одна за ЕС и вторая - те, кто выступал за суд над Тимошенко
14 жовтня 2011 року
Европа ещё раз дала Украине шанс спустить дело на тормозах
Профіль

Персональний кабінет