Центр прикладних політичних досліджень “Пента”

Публікації


29 квітня 2014 року

Ахметов ризикує бізнесом, застосовуючи страусову тактику - Фесенко

Ахметов ризикує бізнесом, застосовуючи страусову тактику - Фесенко
Невизначена позиція Ріната Ахметова щодо врегулювання кризової ситуації в Донецькій області ставить під загрозу не тільки його бізнес, а й майбутнє "Шахтаря".

Таку думку висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко у вівторок на прес-конференції в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.

"Зоною ризику і головною кризовою зоною стали Луганська і Донецька області, Донбас. Там зараз найбільш критична ситуація, і вона фактично вийшла з-під контролю... Тут дуже вагомий чинник місцевих еліт. Тактика пасивного нейтралітету Ахмєтова, його страусова тактика, врешті-решт зробила з нього заручника нинішньої кризи в Донбасі, а може ще зробити і жертвою", - зазначив Фесенко.

За його словами, перетворення Донбасу у щось на кшталт Абхазії чи Придністров'я фактично зруйнує імперію Ахметова. "Значна частина його власності - поза межами Донецької області, і якщо він або його структури братимуть участь - прямо чи опосередковано - у сепаратистських діях, безумовно це матиме наслідки для його бізнесу на іншій території України, де є багато об'єктів. З іншого боку, його бізнес на території Донбасу і в Донецькій області експортоорієнтований. Про який легальний експорт може йтися, якщо Донбас стане територією з сумнівним правовим статусом?" - сказав політолог, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

Він зазначив, що початок страйків на "Краснодонвугіллі" буде створювати олігархові економічні проблеми, це буде удар по функціонуванню його бізнесу на території Донбасу. А далі політична нестабільність руйнуватиме нормальне економічне середовище на цій території, і це матиме серйозні негативні наслідки для підприємств Ахметова. "Так що він не буде головним олігархом України, а стати місцевим регіональним олігархом - це не те майбутнє, про яке мріє Рінат Леонідович. Можуть виникнути проблеми не тільки для його бізнесу, а й для головного захоплення його життя - для футболу. Ми бачимо, які зараз проблеми для "Таврії" у зв'язку з анексією Криму. Де і в яких футбольних змаганнях змагатиметься "Шахтар"? Так що варто Рінату Леонідовичу замислитися і про майбутнє свого регіону, свого бізнесу і навіть свого футбольного клубу", - сказав політолог.

Фесенко також зауважив, що Ігор Коломойський, на відміну від Ахметова, демонструє більш ефективну, більш системну політику, яка дає серйозний результат. "Показовий приклад Дніпропетровської області. Нове керівництво на чолі з Коломойським повністю контролює ситуацію в регіоні. Там, безумовно, набагато менші, ніж у Харкові чи Донбасі, проросійські настрої, не такі гострі антиурядові настрої, але на відміну від Ахметова, Коломойський із самого початку взяв ситуацію в регіоні під свій повний контроль, і це дало результат", - підкреслив політолог.

Джерело: Укрінформ

Матерiали по темi:

10 липня 2019 року

Политика в отношении Донбасса должна быть гибкой, но системной и взвешенной

5 липня 2019 року

Русский язык для Донбасса: почему Богдан играет в поддавки с РФ

3 липня 2019 року

Фесенко: Заява Богдана про російську мову відповідає прийнятому раніше закону про “особливий статус Донбасу”

2 липня 2019 року

Як партії, які можуть пройти у парламент, пропонують повернути Донецьк і Луганськ

1 липня 2019 року

Зеленский и олигархи. Что изменится?

25 червня 2019 року

Приоритеты. Готов ли Зеленский бороться за мир на Донбассе?

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.
Пента
Центр прикладних політичних досліджень
© 2012 Всі права захищені.