Примирення українців може розтягнутися на кілька десятків років – експерт

Сьогодні в Україні відзначають День пам’яті та примирення, однак реальне об’єднання українців може роздягнутися на кілька десятків років. Сьогоднішні реалії показують, боротьбу людей з українською ідентичністю і людей з радянською або проросійською ідентичністю. Таку думку висловив у коментарі УНН політолог Володимир Фесенко.
“Сама назва ( День Примирення — ред.) вона, скоріше, спрямована на майбутнє, але реальна... Саме 8 травня, як день Пам’яті і день Перемоги над фашизмом у другій світовій війні, відзначається у Європі, і в цьому плані ми відступаємо від радянської традиції. У широкому сенсі ця пам’ять має нас об’єднувати, але, на жаль, як часто буває з українською історією, певні історичні дати нас і роз’єднують”, — сказав В.Фесенко.
За словами експерта, на сьогоднішній день, деякі політики і ЗМІ відверто пропагують радянські посили, чим і створюють конфліктне поле на фоні цієї дати.
“Примирення не може відбуватися штучно. Це природній процес, але політики мають цьому сприяти, вони мають знижувати градуси агресії. А якщо в нас і далі будуть суперечки, особливо в умовах війни на Сході, то про яке примирення можна говорити”, — зазначив В.Фесенко.
Експерт наголосив, що в українців уже закладені правильні орієнтири і європейські цінності, які мають об’єднувати Україну. А історія європейських країн показує, що примирення зазвичай відбувається досить тривалий час.
“На превеликий жаль, я не думаю, що зараз примирення можливе. Цей процес може розтягнутися на десятки років. Цей процес довгий, історичний і як правило, він потребує зміни двох — трьох поколінь, тому не варто чекати швидкого результату. Головне визначитися ким ми себе вважаємо і на якій базі ми будемо далі розвиватися”, — розумував він.
Нагадаємо, 9 квітня 2015 року Верховна Рада України встановила 8 травня Днем пам’яті і примирення на честь всіх жертв Другої світової війни. Закон було прийнято відповідно до рекомендаційної резолюції ООН від 2004 року, яка проголосила 8 і 9 травня Днями пам’яті і примирення й запропонувала державам-членам ООН, крім святкування своїх Днів перемоги чи визволення, щороку відзначати один або два дні як данину пам’яті всіх жертв Другої світової війни.
Таким чином Україна приєдналася до загальноєвропейської традиції. Символом Дня примирення та Дня перемоги в Україні став червоний мак. Це міжнародний символ пам’яті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів.
Матерiали по темi:
Евросоюз и США поддерживают успех Украины
Появится ли украинский Макрон?
Експерт розповів, чому Трамп синхронно провів зустрічі із Клімкіним та Лавровим
Владимир Фесенко: Российские спецслужбы не оставляют нас в покое с первых лет независимости Украины
На політику Трампа щодо України впливає «російська пастка» – Фесенко
Европа по Крыму приняла игру России, – Фесенко
Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.