Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 22 травня 2017 року

Було б справедливо, щоб Януковича судив суд присяжних, – експерт

Було б справедливо, щоб Януковича судив суд присяжних, – експерт
Спроба адвокатів Януковича добитися допиту підзахисного в режимі відео-конференції – лише затягування часу. Але такий «допит» може певним чином зіграти на користь президента-втікача, якщо він знову влаштує політичне шоу.

Таку думку сайту "24" виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" висловив Олександр Леонов.

Загалом, Янукович нічого нового вже не скаже. Всі бачили, що він говорив під час суду над "екс-беркутовцями", коли фактично намагався всю провину покласти на них. Його відповіді зводилися до: "Не знаю, не бачив, не чув. Вони все самі",
– говорить експерт.

Водночас, на думку Леонова, в справі проти Януковича, якого звинувачують у державній зраді, є серйозні докази. В першу чергу, документальне підтвердження – оригінал листа ООН – звернення Януковича до Путіна з проханням ввести війська в Україну. І цей доказ, переконаний політолог, ніяк не можна обійти.

"Є офіційний документ РФ, який був переданий в ООН. Якби це було неправдою, то заяву уповноваженого Росії Віталія Чуркіна, яку він зробив в 2014 році в ООН на підставі цього документу, повинно було б спростувати Міністерство закордонних справ РФ. А воно до сьогодні це не зробило", – зазначає експерт.

Олександр Леонов також вважає маніпуляцією спроби адвокатів Януковича змістити акценти, говорячи, що якщо Україна визнає цей документ чинним, то фактично визнає, що Януковича не позбавили повноважень президента. Але, підкреслює він, насправді цей документ був підписаний громадянином України, яким скористалася Росія. І Янукович про це знав. Навіть якщо у нього не було повноважень.

Але було б справедливо, якби Януковича судив суд присяжних. Це було б сильним сигналом для майбутнього України. Цей процес буде історичним, оскільки судять першу особу держави та ще й за статтею про державну зраду. А суд присяжних зняв би будь-яку заангажованість щодо самого процесу і вироку,
– наголосив Леонов.

Нагадаємо, Оболонський райсуд оголосив перерву в підготовчому судовому засіданні у справі екс-президента Віктора Януковича до 29 травня. Райсуд Києва відмовився звертатися по міжнародну правову допомогу до мін'юсту Росії та Ростовського обласного суду щодо офіційного відеовключення Віктора Януковича.

Джерело: 24 канал

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Коментарі експертів

12 жовтня 2018 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Кремль застосує низку методів, щоб змінити результати виборів в Україні
10 жовтня 2018 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
П'ята колона може збільшити свою присутність в Раді вдвічі
10 жовтня 2018 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Ющенко выступает неким раздражителем в Кремле
архів коментарів

Персональний кабінет