Центр прикладних політичних досліджень “Пента”

Публікації


13 червня 2017 року

НАЗК більше зайняте війною між собою, ніж боротьбою з корупцією

НАЗК більше зайняте війною між собою, ніж боротьбою з корупцією
Національне агентство із запобігання корупції краще було б перезавантажити повністю. Треба, щоб до Агентства входили однодумці і професіонали, які б розуміли, як запустити цей механізм і напрацювати методику. А сьогодні члени НАЗК більше зайняті війною між собою, ніж боротьбою з корупцією.

Про це сайту "24" повідомив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.

Читайте також: НАЗК заявило про повну перевірку декларацій Гонтаревої та низки інших чиновників

Як говорить експерт, НАЗК, яке звинувачують у повільній роботі і бездіяльності, набуло дуже скандального іміджу. Хоча цьому є об’єктивні і суб’єктивні причини. Але головне, що керівництво НАЗК не змогло стати єдиною командою. Замість цього вони винесли свій внутрішній конфлікт у публічну площину. В таких умовах працювати складно.

Перезавантаження НАЗК – вихід із ситуації. Як ми бачимо, вони повільно перевіряють е-декларації. А це вже повинен бути налагоджений процес. Члени Агентства повинні були вже створити методологію, яка б за цей період запрацювала в автоматичному режимі, – вважає Леонов.

Крім того, як зауважує політолог, залишаються питання до розробників системи е-декларування. Адже свого часу була ідея про автоматичне підключення системи е-декларування до різних державних реєстрів, в тому числі, закритих, аби перевірка йшла в автоматичному режимі.

"Це дуже масштабна система, і, вочевидь, що така невеличка компанія як "Міранда" та ще й за такі 100 тисяч доларів не могла її розробити. До того ж, коли на систему виділяють грант 3,5 мільйонів доларів, а до виконавця, якого обрали на закритому конкурсі, доходить 100 тисяч, то це викликає питання. Хоча в Україні є більш потужні ІТ-компанії. Тому, якби конкурс був прозорий, то з НАЗК ми б не мали проблем", – говорить Олександр Леонов.

Водночас, як підкреслює експерт, інституційна платформа для боротьби з корупцією, незаконним збагаченням, створена. Хоча працює поки не так, як хотілося б українцям. Питання в чиновниках, які цей процес здійснюють. Важливо, щоб НАЗК не перетворилося в протилежність того, заради чого цей орган створювався.

При цьому, за словами Леонова, реальні результати українці побачать через один-два виборчі цикли. Хоча й зараз вже є ефект. Зокрема, 2 тисячі суддів звільнилися, тому що не захотіли "світити" свої реальні статки, побоюючись, що за це буде реальна відповідальність. А народний депутат Геннадій Бобов сплатив 38 мільйонів гривень податків. Це, зауважує він, уже точка відліку.

За брехню в деклараціях передбачена кримінальна відповідальність. І політики вимушені зараз все декларувати. Ми зобов’язані захищати такі ресурси як система е-декларування. Це можливість для суспільства контролювати владу. Потрібно, щоб був повний склад НАЗК, до якого б входили однодумці і професіонали. Тому що там, де більше розмов, ніж справ, реформи буксують. І проблема саме в керівництві НАЗК. Вони більше зайняті війною між собою, ніж боротьбою з корупцією, – підкреслив Олександр Леонов.

Нагадаємо, член Національного агентства з питань протидії корупції Руслан Рябошапка подав у Кабмін заяву про відставку. Рябошапка зауважує, що ситуація довкола роботи Національного агентства вимагає негайного вирішення, "адже зволікання з цим дискредитує не лише ідею ефективного органу із запобігання корупції, але і посилює зневіру наших співвітчизників у можливість досягти відчутних результатів у подоланні корупції".

Джерело: 24 канал

Матерiали по темi:

30 березня 2018 року

Тиск зверху: Чи проголосують депутати за скасування електронного декларування активістів

28 грудня 2017 року

Эксперт назвал главную проблему Украины в 2017 году

17 листопада 2017 року

До чого може призвести конфлікт між антикорупційними органами: думка експерта

29 травня 2017 року

Корупціонери "під заставу"

26 квітня 2017 року

Онищенко займається самодоносом, – експерт про скандальні записи

3 квітня 2017 року

Членів НАЗК звільнити неможливо, – експерт

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.
Пента
Центр прикладних політичних досліджень
© 2012 Всі права захищені.