Центр прикладних політичних досліджень “Пента”

Публікації


1 вересня 2017 року

Не оглядатися на чхання Путіна

Не оглядатися на чхання Путіна
Коли ухвалять закон про реінтеграцію Донбасу, найменше, що повинно нас турбувати – це реакція Росії.
Я не відкидаю того, що після узгодження з міжнародними партнерами України, 
Готовий на 99%: Луценко анонсувала внесення до парламенту закону про реінтеграцію Донбасуу законопроекті про реінтеграцію Донбасу могли відбутися зміни. Те, що факт втручання Росії у конфлікт на Донбасі буде законодавчо зафіксований, – не викликає сумнівів. Інша річ – у якій формі це буде зроблено: буде там прописане слово "агресія" чи все ж таки інше формулювання.  

Друге запитання – як законодавці визначать статус непідконтрольних територій: як тимчасово окупованих чи, можливо, більш м'якими словами? Імовірно, будуть вказані уточнення щодо різниці в статусі окупації Криму і неконтрольованих територій Донбасу.

І, вірогідно, після ухвалення цього законопроекту не обійдеться без реакції Росії. Однак Україні не треба боятися цієї реакції. Українське керівництво, певно, і не звертатиме на неї уваги – вона не буде впливовим чинником.

Більш вагомим буде те, як наші політики реагуватимуть на можливі зауваження міжнародних партнерів України щодо ухвалення закону, а саме США, Німеччини і Франції. При цьому вони, певно, будуть прислухатися до цих зауважень, щоб уникнути принципових протиріч нового закону із Мінськими угодами, адже закон не повинен перешкоджати їхній реалізації.  

Росія може звинуватити Україну в тому, що цей закон порушує або взагалі руйнує Мінський переговорний процес. Головне, щоб таких звинувачень не лунало з боку США, Німеччини і Франції, а Росія – це не принципово, вона і так нас багато в чому звинувачує.

Ще один важливий момент: у законопроекті потрібно буде уникати таких словосполучень, які могли б розглядатися, як оголошення війни Росії. Справа в тому, що це може підвищити ризики і розширити зону конфлікту – таким чином, вона може вийти за межі Донбасу. А ось такі формулювання, як "бойові дії", "військові дії", "агресія" Росії в конкретних регіонах, – будуть доречними, в них немає нічого страшного.

Так, у слові "агресія" є елемент емоцій, і це дійсно може сприйматися по-різному. Але визначення самого факту бойових дій на захист суверенітету і територіальної цілісності України – це нормально. Тож якщо Росія виступатиме із критичними заявами, не варто цього боятися: ми не маємо оглядатися на кожне чхання Путіна чи інших представників Росії. 
Джерело: ТСН.Ua, Володимир Фесенко

Матерiали по темi:

10 липня 2019 року

Политика в отношении Донбасса должна быть гибкой, но системной и взвешенной

8 липня 2019 року

Политические тенденции июня 2019 г.

5 липня 2019 року

Русский язык для Донбасса: почему Богдан играет в поддавки с РФ

3 липня 2019 року

Фесенко: Заява Богдана про російську мову відповідає прийнятому раніше закону про “особливий статус Донбасу”

2 липня 2019 року

Як партії, які можуть пройти у парламент, пропонують повернути Донецьк і Луганськ

26 червня 2019 року

Владимир Фесенко. Украинский принцип в ПАСЕ: «назло бабушке отморожу уши»

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.
Пента
Центр прикладних політичних досліджень
© 2012 Всі права захищені.