Центр прикладних політичних досліджень “Пента”

Публікації


12 січня 2018 року

Як зменшити вплив УПЦ Московського патріархату: думка експерта

Як зменшити вплив УПЦ Московського патріархату: думка експерта
Хоча вищі представники УПЦ МП роблять відверто антиукраїнські заяви, українська влада, українська держава дуже обмежена в можливостях впливати на діяльність церкви. Адже це може призвести до протилежного результату.

Таку думку сайту "24" висловив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.

Як зауважує політолог, по-перше, згідно з Конституцією, держава не має права втручатися в діяльність церкви. По-друге, будь-які спроби влади серйозно вплинути на УПЦ МП розкритикують в ЄС і європейських міжнародних інституціях. А різкі рухи з боку держави щодо УПЦ МП будуть однозначно використані Росією проти України.

Зараз поширюється думка про обмеження пільг для УПЦ МП, але цей крок трактуватиметься, як дискримінація церкви. Хоча це виглядає дуже спокусливо, однак може призвести до серйозних проблем в Україні. Нас змусять відіграти назад у питанні Української церкви, і це буде поразкою, – наголошує Леонов.

За словами експерта, це той випадок, коли немає ні простих рішень, ні миттєвих результатів. Тому питання щодо діяльності УПЦ МП знаходиться в площині суспільства, політичних партій, взаємодії українського бізнесу з церквою.

Перше слово має сказати суспільство. Потрібна просвітницька робота, проведення різноманітних акцій, ставлення незручних запитань представникам УПЦ МП, від яких вони тікають. Це створить тиск на УПЦ МП, і змусить церкву корегувати свої позиції. Також призведе до того, що багато вірян, яким байдуже, церкву якого патріархату відвідувати, робитимуть свій однозначний вибір, – переконаний політолог.

Тоді, говорить Олександр Леонов, можна буде казати про початок діалогу Києва з Константинополем про визнання Української церкви. І якщо це станеться, то, вважає експерт, значна частина вірян московського патріархату може зробити вибір на користь Української церкви, визнаної православним світом.

Нагадаємо, намісник Києво-Печерської лаври Павло зробив кілька резонансних заяв щодо Криму і війни на Донбасі, а також сказав, що в Україні немає Московського патріархату, а є "Руська православна церква". Владика Павло заявив, що Крим ніколи не був українським, а приєднання півострова до України у 1954 році було "незаконним". На запитання активістів, з ким воює Україна на Донбасі, намісник відповів, що не був на війні, а на Сході України воює "невідомо хто".

Джерело: 24 канал

Матерiали по темi:

19 липня 2018 року

«Украинский вопрос» остается одним из самых важных на саммите НАТО

11 липня 2018 року

Акт солідарності хорватів підтвердив, що конфлікт між Україною і Росією існує, – експерт

10 липня 2018 року

Политические тенденции июня 2018 г.

10 липня 2018 року

Саміт Україна-ЄС: експерт розповів, чому не буде переговорів щодо вступу до Євросоюзу

5 липня 2018 року

Эксперт назвал риски для Украины на переговорах Трампа и Путина

4 липня 2018 року

Зустріч Трампа і Путіна: які козирі підготували президенти США і Росії?

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.
Пента
Центр прикладних політичних досліджень
© 2012 Всі права захищені.