Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 8 березня 2018 року

Тригер для Майдану

Тригер для Майдану
Невдоволення серед населення зростає. Саакашвілі закликав громадян виходити на протест 18 березня. Чи є ризик, що мітинги стануть масовими?

Таку ситуацію ми спостерігаємо не вперше – та і не востаннє. Подібні настрої вже були восени минулого року.

Те, що відбувається зараз – це радше емоційний сплеск. Я не бачу збільшення протестних настроїв у масовому вигляді. Найбільша проблема – ризик радикалізації протистояння між антипрезидентською опозицією, яку очолював Саакашвілі та владою. Тут з обох боків відбувається посилення емоцій, зокрема, агресії.

Соціологи не підтверджують поширення протестних настроїв. Більше того, весь наш досвід свідчить про те, що коли соціологічні рейтинги показують високий рівень таких настроїв, нічого особливого в країні не відбувається. Всі наші Майдани відбувались тоді, коли рівень протестних настроїв був нижче норми. Наразі він достатньо високий. Та, зрештою, він такий уже близько трьох років.

Наші Майдани завжди відбувались не через посилення протестних настроїв як таких, а через загострення політичних протиріч. Зараз ця проблема є, тож ризик таки існує.

Та для того, щоб щось відбулось, має бути емоційний збудник. В 2004 році таким тригером стало невизнання другого туру президентських виборів, та і сама по собі кампанія стала каталізатором. У 2013 році тригером став невмотивований розгін студентського активістського Євромайдану. Проте тоді суспільство одразу відреагувало і це був дуже показовий момент. Через день після того, як ті кадри показали по телевізору, на вулиці вийшли сотні тисяч людей. Так в Києві виник великий Майдан.

А що ми бачимо зараз? На конфлікт навколо наметового містечка під Верховною Радою реагують тільки активісти та політики – суспільству байдуже.

У недавньому розгоні була агресія з двох боків – спочатку активісти повели себе агресивно по відношенню до поліцейських Нацгвардії, а потім і останні дали відповідь. Головна небезпека полягає у взаємній агресії – цього і слід остерігатись на мітингу 18 березня.

Після останньої та достатньо гострої реакції на зачистку наметового містечка 3-го березня, керівництво країни, Нацполіція та МВС мають віддати наказ діяти дуже обережно, без ексцесів та проявів надмірної жорстокості. А ось агресія зі сторони мітингувальників, на жаль, можлива – вони зараз дуже заведені. І таких проявів може бути більше.

Джерело: Владимир Фесенко для "Нового времени"

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Коментарі експертів

17 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Путин может заманить Зеленского в ловушку
17 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Идея Зеленского может войти в противоречие с Конституцией Украины
16 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Нардепам от «Голоса» и «Слуги народа» будет очень скучно в парламенте
16 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Уже через год нас могут ожидать внеочередные парламентские выборы
архів коментарів

Персональний кабінет