Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 23 квітня 2018 року

Політолог Олександр Леонов: Євросоюз налагоджує системну боротьбу з російською пропагандою

Політолог Олександр Леонов: Євросоюз налагоджує системну боротьбу з російською пропагандою
Ялтинський міжнародний економічний форум у тимчасово окупованому Криму не матиме шкідливого впливу на населення країн Європейського союзу через присутність на ньому проросійських європейських політиків. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов.

На думку експерта, зазвичай подібні заходи на тимчасово окупованих територіях відвідують політики, які мають або пряме фінансування з Російської Федерації, або розраховують на якусь інформаційну, організаційну та фінансову допомогу Кремля. В якості прикладу політолог навів ультраправу Націонал-демократичну партію Німеччини і правоконсервативну партію «Альтернатива для Німеччини», представники якої неодноразово виголошувати відверто проросійські меседжі. Діяльність цих політичних сил аналітик вважає демонстрацію масштабів російського впливу у Європі.

Водночас Олександр Леонов нагадав, що офіційний Київ та влада європейських країн докладають максимум зусиль для попередження подібних до нинішнього візитів й інформування громадськості про підривну діяльність таких політичних сил та їхніх лідерів.

«Офіційна влада країн ЄС виступає проти візитів на заходи, подібні до Ялтинського форуму. Політиків, що порушують ці заборони, «беруть на олівець» і застосовують проти них санкції. Так, минулого року у Франції було розпочате розслідування проти «Національного фронту» Марін Ле Пен, а наприкінці березня в Польщі затримано чиновника, який шпигував на користь Росії. Паралельно офіційний Київ висуває попередження, видає ноти протесту і вводить санкції проти персон, які відвідують незаконно анексований Крим і ОРДЛО. Нажаль це все, що Україна може зробити, бо якщо Київ не буде у європейських столицях нагадувати про цю проблему, її можуть взагалі не помічати. Очевидно, хотілося аби цей процес був швидшим, однак від України тут мало що залежить. Ми можемо лише інформувати, висувати вимоги і так далі»

Водночас політолог нагадав, що крім попереджень і санкцій, Європейський союз організовує системну боротьбу з російською пропагандою на власних теренах, і офіційному Києву також слід приєднатися до цього процесу.

«За останні кілька років від тактичної протидії російським операціям, ЄС переходить до системних речей. Для протистояння російській пропаганді створюються центри протидії гібридним війнам, часто підключається НАТО. У Франції розглядається закон про відповідальність за «фейки», і так далі. Тобто, у Європі на десятиліття вперед вибудовується система і навіть якщо щось зміниться, ситуація вже не зможе відкотитися назад. В цьому аспекті, Україні важливо у рамках євроатлантичної інтеграції активно приєднуватися до пропагандистських й антигібридних заходів ЄС проти Росії»

Нагадаємо, у четвер, 19 квітня, в тимчасово окупованому Криму розпочався IV Ялтинський міжнародний економічний форум. У ньому запланована участь майже трьох тисяч осіб з 70 країн світу, зокрема делегації з Сирії та групи лояльних до Росії європейських політиків з Німеччини, Австрії, Італії та Греції.

Джерело: UA.NEWS

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Персональний кабінет