УПЦ МП не припинить існування, але не буде вже найбільшою церквою, – експерт

Таку думку сайту "24" висловив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.
Як зазначає політолог, після того, як Україна звернулася до Вселенського патріархату, і є інформація, що звернення підписали архієреї московського патріархату, далі має відбутися Синод, який надасть Україні томос (указ, декрет у деяких питаннях церковного устрою – "24"). Це означатиме, що в Україні є визнана канонічна церква Вселенською патріархією.
Якщо Константинополь визнає канонічною Українську єдину помісну церкву, все зміниться кардинально. Це не означатиме, що припинить існування УПЦ МП. В Україні будуть дві канонічні церкви: московська і Українська. Хто і яку церкву обере – питання риторичне. Дуже багато наших громадян орієнтовані саме на Українську церкву, – зазначає Олександр Леонов.
Крім того, на переконання експерта, багато священнослужителів московського патріархату перейде в підпорядкування Української помісної церкви. Як зауважує Леонов, є один нюанс: Київський патріархат, як і Українська автокефальна церква, вважаються неканонічними церквами. Якщо Українська помісна церква буде канонічною, то частина московського патріархату переходить в її підпорядкування.
Як тільки буле прийнято рішення про канонічність створення Української православної помісної церкви, остаточно зруйнується і впаде концепція Третього Риму. Зараз ми відчуваємо тріскіт його веж. Це буде осиновий кіл у так званий "рускій мір", – підкреслює Леонов.
За його словами, якщо Українська церква відділяється і до неї переходить частина московського патріархату, російська православна перестає бути найбільшою в православному світі. І це миттєво підвищує статус і можливості Вселенського патріарха і Константинополя. Тому це в його інтересах визнати Українську помісну церкву канонічною.
Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада схвалила постанову про звернення президента Петра Порошенка щодо автокефалії Української православної церкви. За основу та в цілому свої голоси "за" віддали 268 народних депутатів. У Кремлі відмовляються підтримати створення помісної Української православної церкви.
Матерiали по темi:
Единая поместная церковь: о преимуществах и проблемах украинской автокефалии
Як зменшити вплив УПЦ Московського патріархату: думка експерта
Подарок Путину. Как реагировать на произвол УПЦ МП
Чому церкву потрібно деполітизувати: думка експерта
Руководство УПЦ МП делает ошибку, отказавшись от нейтралитета
Політолог пояснив, чому священики УПЦ МП зайняли антиукраїнську позицію
Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.