Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 2 травня 2018 року

Москва встановлює контакти з Пашиняном та опозицією, щоб зберегти контроль над Вірменією - Фесенко

Москва встановлює контакти з Пашиняном та опозицією, щоб зберегти контроль над Вірменією - Фесенко
Російська Федерація вже встановлює контакти з лідером опозиції Вірменії Ніколом Пашиняном та з іншими лідерами опозиції, щоб отримати від них гарантії збереження зовнішньополітичного курсу Вірменії.

Про це в ефірі "Прямого" заявив політолог Володимир Фесенко.

"Але об'єктивно цьому сприяє і карабахський конфлікт. У цьому конфлікті Вірменія спирається на підтримку Росії, в тому числі військову підтримку. І, звичайно ж, Росія буде використовувати цей інструмент для того, щоб навіть при деякому зміні балансу влади в Вірменії все-таки зберегти контроль над Вірменією і переважний вплив на вірменські політичні еліти", - наголосив політолог.

Не виключив експерт і  силовий сценарій і спробу Москви більш жорстко діяти в Вірменії.

"Це досить традиційна лінія поведінки для Кремля. Тому, на жаль, це можливо. І судячи з того, що була зустріч з Пашиняном, мені все-таки здається, що Москва намагається зараз знайти різні можливості для того, щоб тримати його під контролем і зберегти саме проросійський зовнішньополітичний курс.

Але мені здається, що все-таки будуть грати на недосвідченості Пашиняна, по-перше. По-друге, на тому, що опозиція неоднорідна в Вірменії. І Пашинян, ставши дійсно таким народним лідером протестних, поки не має достатнього контролю над усіма опозиційними силами. Одна справа бути лідером протестної акції, а інша справа - спиратися на цілий ряд політичних сил. Тут можуть бути проблеми. І Москва буде діяти як через Пашиняна, намагаючись його приручити, так і через, можливо, інші опозиційні", - додав він.

Як повідомляв "Прямий", учасники акції протесту в столиці Вірменії місті Єреван 2 травня перекрили дорогу, яка веде до єреванського міжнародного аеропорту "Звартноц".

Нагадаємо, 1 травня парламент Вірменії відмовився призначити лідера протестів Ніколу Пашиняна на посаду прем’єр-міністра країни. Після цього він закликав своїх прихильників блокувати дороги та аеропорт Єревана.

Пашинян у квітні 2018 організував акції протесту проти обрання прем'єр-міністром Сержа Саргсяна. Оголосив про початок "оксамитової революції" в Вірменії.  18 квітня, у Єревані було затримано 86 учасників акцій проти призначення Сержа Саргсяна.

Парламентська фракція блоку "Елк" вже висунула кандидатуру Нікола Пашиняна на пост прем'єр-міністра Вірменії. Проте зазначається, що проєвропейський опозиційний лідер може не набрати 13 голосів.

Читайте також: Журналіст, політик та обличчя "оксамитової революції" у Вірменії: що відомо про Нікола Пашиняна.

25 квітня на площі Республіки в Єревані (Вірменія) поновилися мирні акції протесту.

24 квітня, вірмени відійшли від політичних питань та вшановують жертв страшного геноциду вірменського народу.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Вірменії Серж Саргсян подав у відставку.

Сталось це через масові акції протесту в Єревані, які тривали з середини квітня. Їх учасники виступали проти того, щоб колишній президент Вірменії Серж Саргсян зайняв пост прем'єр-міністра.

Джерело: Прямий

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Персональний кабінет