Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 20 червня 2018 року

Мітингувальники під Радою свідомо здійснили напад на правоохоронців - Фесенко

Мітингувальники під Радою свідомо здійснили напад на правоохоронців - Фесенко
Учасники мітингу чорнобильців, шахтарів та афганців під Верховною Радою України навмисне провокували правоохоронців та діяли за відпрацьованою схемою протистояння з поліцією на масових заходах.

Про це заявив політолог Володимир Фесенко у програмі "Ехо України" на телеканалі "Прямий".

- Була така історії, яка мені незрозуміла абсолютно. Дійсно, Вони витягали поліцейських, валили їх на землю, били ногами і так далі.

Це тактика. Чому це важливо, що ви сказали? Це тактика. Тобто, якщо це було просто стихійне зіткнення, то були б і стихійні прояви. А ось коли починають діяти саме таким чином, це вже тактичне.

- Але є й інші свідчення. Справа в тому, що бійка ця почалася, коли фактично не було ніяких ЗМІ. Якби це було під картинку, то там би вже стояло десять телекомпаній. Але справа в тому, що сама ця бійка, це жорстокість почалося тоді, коли там не було жодної телекомпанії.

Насправді в цій історії кілька таких сюжетів, на які треба звернути увагу на майбутнє. Перший сюжет. У нас багато різних акцій проходить протестних, на захист прав і так далі. Ми ж бачили події в останню неділю. Теж дуже непрості. І тоді правоохоронцям вдалося утримати ситуацію під контролем і мінімізувати ризики якихось масових зіткнень.

Тут же що важливо мати на увазі? З одного боку до таких стихійних зіткнень - а може бути, і не стихійним, таке теж можливо - повинні бути готові правоохоронці, поліція і Національна гвардія, щоб не відбувалося цієї ситуації, коли їх витягають по одному. Тобто, до такої тактики вони повинні бути готові.

Другий важливий момент. Показують, як на мене, Червонописького - одного з керівників організації афганців, він колишній народний депутат, причому відомо, від якої партії, яка зараз в опозиції. Її зараз немає як такої. Не знаю. Може, він не член партії. Але для них, організаторів акції, дуже важливо контролювати ситуацію. Тому що можуть бути провокатори, які будуть провокувати саме зіткнення. І щоб потім організація, яка організувала ось цей мітинг, що не несла відповідальності за побитих людей, за які криваві інциденти ...

- А чого ж він не контролював?

Ось і проблема. Це питання. Я думаю, що зараз і представникам поліції, і пану Червонопиському ... не знаю, хто там від шахтарів організовував, - їм треба разом зібратися і проговорити ситуацію, щоб не допускати нічого подібного в майбутньому. В тому числі, на майбутнє будь-які організатори таких акцій повинні якимось чином теж контактувати з поліцією, з Нацгвардією, організовувати самі заходи безпеки і не допускати таких провокацій.

Тому що зараз рівень агресії дуже високий, на жаль. У людей багато образ накопичилося, негативних емоцій. І виплеск цієї агресії можуть бути в самих різних формах. Ми це бачили, на жаль, під стінами Верховної Ради, в тому числі, коли були і загиблі, і поранені. Тому ні в якому разі не можна допускати чогось подібного в майбутньому.

Зараз, може бути, тут, швидше за все, навіть були елементи провокацій. Може бути, не під телевізійну картинку. Важливо було організувати саме зіткнення. А може бути, дійсно був стихійний виплеск цієї агресії, яка накопичилася у людей, які не отримують, начебто, належних їм пільг.

А для депутатом це теж урок на майбутнє. Адже вже не перша така ситуація. Свого часу був, наприклад, закон про пільги для дітей війни. Прийняли чисто популістські. А закон фінансово не був забезпечений. І, на жаль, історія повторюється. Це вже, на жаль, відповідальність депутатів.

Читайте усі подробиці масової акції від будівлею парламенту матеріалі "Прямого": Мітинг під Радою: вісім правоохоронців постраждали, Рада працює в штатному режимі.

Джерело: Прямий

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Коментарі експертів

17 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Путин может заманить Зеленского в ловушку
17 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Идея Зеленского может войти в противоречие с Конституцией Украины
16 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Нардепам от «Голоса» и «Слуги народа» будет очень скучно в парламенте
16 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Уже через год нас могут ожидать внеочередные парламентские выборы
архів коментарів

Персональний кабінет