Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 29 липня 2018 року

Референдум в ОРДЛО проблему Донбасу не вирішить

Референдум в ОРДЛО проблему Донбасу не вирішить
Сценарій проведення референдуму в ОРДЛО, який міг запропонувати Путін Трампу, сумнівний. Це поки не офіційна інформація. Але навіть у такому випадку його буде складно реалізувати, оскільки потрібна згода України.

Таку думку 24 каналу висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

"Головне питання – про що референдум? Про те, що ОРДЛО хоче автономії? В такому випадку все залишиться так, як зараз. Вони можуть провести референдум, але його модель може бути неприйнятою для України. І що тоді? Така ж історія, як з "референдумом" у Криму", – зауважив Фесенко.

По-друге, говорить політолог, важлива процедура самого рішення: коли і як це буде проходити? При нинішній чи вже майбутній владі України?

Цей референдум не вирішить проблему Донбасу. Навіть якщо на зустрічі Трампа і Путіна ця тема піднімалася, це не перспективно. Крім того, будь-яке голосування в ОРДЛО – референдум або місцеві вибори – не можуть проходити в умовах, коли ситуацію контролює одна сторона. Якщо це окупаційна влада і російські найманці, то цей референдум апріорі не може бути легітимним,
– підкреслив експерт.

Водночас, за його словами, якщо на території ОРДЛО будуть миротворці, тимчасова перехідна адміністрація, які контролюватимуть безпеку, то тоді можуть бути проведені вибори і якийсь референдум, але за погодженою з Україною процедурою.

"Трамп міг сказати, що подумає над темою референдуму. Але не один президент США прийматиме рішення. Трамп може сказати: класна ідея, давайте її просувати, а Держдеп підтримає, і США запропонують компромісний варіант і навіть щось підпишуть. Але це не буде реалізовано, якщо влада України і українське суспільство не сприйматиме такий варіант. Так було з мінськими угодами", – наголосив Володимир Фесенко.

Нагадаємо, видання Bloomberg повідомило, що Путін під час зустрічі з Трампом запропонував президенту США провести референдум, аби вирішити конфлікт на Донбасі.

Як відомо, 16 липня у Гельсінкі відбулася зустріч президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа з главою Російської Федерації Володимиром Путіним. За її підсумками, очільник Кремля, зокрема, розповів, що позиція американського лідера і США залишається незмінною: Крим був незаконно анексований Москвою.

Джерело: 24 канал

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Коментарі експертів

17 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Путин может заманить Зеленского в ловушку
17 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Идея Зеленского может войти в противоречие с Конституцией Украины
16 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Нардепам от «Голоса» и «Слуги народа» будет очень скучно в парламенте
16 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Уже через год нас могут ожидать внеочередные парламентские выборы
архів коментарів

Персональний кабінет