Центр прикладних політичних досліджень “Пента”

Публікації


5 серпня 2018 року

"Певна колізія": експерт пояснив, чи зможе Савченко балотуватися на виборах-2019

Кандидати на виборах отримують певний імунітет, що вигідно Надії Савченко

В ефірі "Інформаційного дня" на "5 каналі" виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень "ПЕНТА" Олександр Леонов розповів про те, яким чином виборчі технології можуть зіграти на руку Надії Савченко.

"Стосовно того, чи зможе Надія Савченко фігурувати у списках на виборах-2019, тут є один нюанс. Якщо до парламентських виборів відбудеться вирок суду, тоді вона не зможе брати участі у виборах. Якщо процес затягнеться, то це є відповідь на запитання, чи є в Надії Савченко інтерес власне затягувати справу", – зауважив Леонов.

Крім того, він додає, що позиції Рубана і Савченко стосовно розгляду цього провадження полярні.

"Тут взагалі виходить цікава річ, що одна частина обвинувачення, тобто Рубан, зацікавлена в якнайшвидкому закінченні процесу, а Савченко зацікавлена в затягуванні. Якщо її оберуть до Верховної Ради до вироку суду, то, вочевидь, вона претендуватиме на те, щоб її звільнили. Але тут, знову-таки, є один нюанс. Ми вже бачили, що є такий механізм, як зняття депутатської недоторканності. (І це подіє по відношенню до Савченко), якщо, справді, вдасться проголосувати за введення змін до Конституції стосовно депутатської недоторканності саме для наступної каденції народних депутатів", – каже експерт.

При цьому, співрозмовник зазначає, що ім'я Надії Савченко може з'явитися у списках партії "За життя", до якої нещодавно увійшов Віктор Медведчук. Але при цьому, не виключена ймовірність участі Савченко у президентських виборах.

"Ще один нюанс. Надія Савченко може бути зацікавленою взяти участь у президентських перегонах (попри те, що вона перебуває у в’язниці). Тут виникає колізія, бо кандидати теж отримують певний імунітет, згідно з законодавством…Тому здається, що її стратегія буде – саме затягуванням розгляду справи в суді", – зазначає Олександр Леонов.

Як повідомляв 5.UA, Верховна Рада підтримала подання Генпрокуратури щодо зняття депутатської недоторканності з народного депутата Надії Савченко, її затримання та арешт. За даними слідства, Надія Савченко у змові з уже затриманим переговірником Володимиром Рубаном планували повалення державної влади в Україні. Зокрема, хотіли здійснити терористичні атаки в центрі Києва. 

Затримали пані Надію ще 22 березня цьогоріч. Якщо провину доведуть – нардепу загрожує ув'язнення включно до довічного терміну за ґратами.

Джерело: 5 канал

Матерiали по темi:

30 травня 2016 року

Явление украинской Жанны д'Арк

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.
Пента
Центр прикладних політичних досліджень
© 2012 Всі права захищені.