Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 19 вересня 2018 року

Порошенко, Тимошенко, Вакарчук, Гриценко: політолог прокоментував виступи потенційних кандидатів у президенти на форумі YES

Порошенко, Тимошенко, Вакарчук, Гриценко: політолог прокоментував виступи потенційних кандидатів у президенти на форумі YES
Фесенко спрогнозував, чи буде все-таки Святослав Вакарчук балотуватися на пост президента України

У Києві вже п'ятнадцятий раз відбулася Ялтинська європейська стратегія. Там у різні дні виступили Президент України Петро Порошенко, лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко, співак Святослав Вакарчук і політик Анатолій Гриценко. Голова правління центру прикладних політичних досліджень "Пента" оцінив їхні виступи на форумі.

"Вакарчук. Він був останнім. Від нього чекали, що він скаже "Так". Він це розумів. І навіть перша фраза була: "Ви хочете, щоб я сказав "yes", але не сказав". І це розчарувало багатьох. Але мене і багатьох інших розчарувало інше. Пафос був, була щирість, емоція позитивна, критики було багато, але для політика важливо продемонструвати, як ти будеш долати наявні проблеми. От той самий Президент Петро Порошенко говорив про успіхи, говорив про те, що зроблено за рік. Казав: "Ми тут розмовляли рік тому про Антикорупційний суд, от зараз він створюється, ми говорили про реформи, от ці реформи, про які говоримо – проголосовані і зараз ми їх реалізуємо". Тобто – от є конкретні справи. Тимошенко скоріше казала про те, що вона буде робити. І як, наприклад, вона реагуватиме на газову проблему. А от відповіді, як у Вакарчука, ми, на жаль, не почули, і те ж саме – по команді. І він розумів, що пауза затягнулася і сказав: "Ну я ж творча людина" і "В нас важливо тримати напругу". Але ж головне – не перетримати", – зазначив політолог.

Петро Порошенко на YES (2018)

Ялтинська конференція YES

Він також продовжив: "Із точки зору енергетики, потужності, впевненості в своїх силах і позиціях, на порядок вище виглядали Порошенко і Тимошенко. Тимошенко навіть відчула якусь критичну реакцію аудиторії, але це її тільки завело, вона навіть почала полемізувати. Цікаво, що вона спочатку непрямо, але згадувала Порошенка, пробуючи з ним полемізувати по деяких тезах. Хоча, з іншого боку, як я розумію, це їй радили політтехнологи. Вона підтримала фактично ключові теми, які висловлював Президент не тільки на YES, а й раніше. Маю на увазі підтримку європейської та євроатлантичної інтеграції та протистояння агресії РФ. Це Тимошенко підтримала, а в деяких нюансах вона непрямо полемізувала. А коли вже почалися відповіді, почала полемізувати напряму. Прочитав, що нібито це суперечило порадам її політтехнологів".

Ялтинська конференція YES

Проаналізував також політолог і виступ Анатолія Гриценка: "А у Гриценка – і думаю, всі це відзначили – йому не вистачило саме емоцій. Дуже суха промова суто англійською, а треба звертатися і українською – до української аудиторії. От у цьому сенсі він програв усім іншим".

Ялтинська конференція YES

Фесенко також спрогнозував, чи буде все-таки Святослав Вакарчук балотуватися на пост президента України: "Знає відповідь тільки Вакарчук. Кілька раз спостерігав його виступи, бачив його і в неформальних розмовах. Моє враження – він хоче. Ось цей виступ на цьогорічному YES – точно. Він натяк зробив дуже прозорий, що хоче балотуватися. З іншого боку, у багатьох є відчуття, що він невпевнений у силах. Не в тому, може чи не може виграти вибори, а чи вдасться йому відповідати очікуванням людей. Чи вистачить досвіду. А його практично нема. І команда теж. Очікування високі і дуже легко перевалитися, а не відповісти цим очікуванням. Тому коливання є. Зокрема, думаю, як у творчої людині, вони ще сильніші. Друге пояснення – думаю, що це порада політтехнологів. Враховуючи його особливості – творча людина, досвіду політичного майже немає, невідомо, як він триматиме удар... Коли коротка кампанія – легше зберегти ефект новизни. А рейтинги високі, йому не треба нарощувати, впізнаваність 100% практично. Тому ставка на коротку кампанію".

Фесенко також прокоментував початок виборчої кампанії з боку Юлії Тимошенко ще до старту офіційної передвиборчої кампанії. Каже, політик діє на випередження, тому спочатку і вибилася в лідери, хоча зараз її вже наздоганяють інші кандидати. "Чи вистачить її на весь цей марафон. Вакарчук на спринт розраховує, а вона на марафон, ну вона ж казала, що любить довгі дистанції", – сказав політолог.

Джерело: 5 канал

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Коментарі експертів

25 вересня 2018 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Фесенко назвав шлях до вирішення конфлікту керівників НАБУ та САП
25 вересня 2018 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Підтримка національного виробника — питання продовольчої безпеки країни
24 вересня 2018 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Конфлікт антикорупціонерів спровокувала влада
24 вересня 2018 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Звільнення Ситника і Холодницького – питання часу
24 вересня 2018 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Росія вигадала новий план федералізації України
архів коментарів

Персональний кабінет