Центр прикладних політичних досліджень “Пента”

Публікації


11 жовтня 2018 року

Як запобігти вибухам боєприпасів

Як запобігти вибухам боєприпасів
Слова міністра оборони насторожують

Під час свого виступу міністр оборони Степан Полторак розповів про передумови, які могли привести до вибуху в Ічні. Мене насторожили його слова про те, що зараз дуже важко знайти людину, яка би погодилась бути керівником таких складів боєприпасів. Чому? Бо люди бояться – вірогідність вибухів дуже велика.

І зараз я би не сміявся над варіантом про диверсію. У випадку з Ічнею я схиляюсь до цієї версії зокрема через те, що саме зараз відбувається собор Константинопольського патріархату, де мають розглядати питання про томос. Виходячи з логіки гібридної війни, було б цілком доречно відволікти увагу та збурити суспільство переключитись з перемоги на зраду.

Хоча не слід забувати і про об’єктивні проблеми з обороною, нестачею коштів тощо. Я не прихильник того, щоб просто призначити «стрілочника» чи винного. Та логіка показового покарання – хай навіть дисциплінарного – необхідна. Це би змусило працівників інших складів більш активно працювати, виконувати свої обов’язки та вирішувати наявні проблеми. Та що бачимо натомість?

Наприклад, нещодавно відновили керівника одного з таких складів – одразу обурення. Бачите, мовляв, яка безкарність. Швидше за все його і хотіли покарати, проте порушили процедуру. Часом людину звільняють з дрібним порушенням процедури, і та відновлюється на посаді за формальним рішенням суду. Це нескладно – сьогодні повно таких випадків. Той же Полторак скаржився на складні бюрократичні процедури.

Бюрократизація панує і в організації будівельних робіт. Проблема, безумовно, пов’язана з тим, що коли відмовитись від тендерів, то можуть бути зловживання. Та я вважаю, що враховуючи всю складність ситуації з вибухами боєприпасів, треба думати над прискореною процедурою будівництва та виділенням коштів на нові сховища та охорону. Можна безкінечно скаржитись – не вистачає ресурсів. А ви щось пропонували, щось робили?

На жаль, простих рішень тут немає. Передусім необхідно провести серйозний аналіз – зараз Рада національної безпеки і оборони має серйозно та ретельно розібратись, у чому проблема. Зрештою, перш ніж показово карати винних – їх треба спочатку знайти. І просто покарання замало – треба провести серйозний аудит, запропонувати рішення.

Судячи зі слів Полторака, якщо в нас така ж ситуація на інших сховищах – а схоже на це – то вибухи відбуватимуться і далі. Тому не просто показово покарати винних, а спочатку їх знайти, а також дисциплінувати інших. Вирішувати проблему треба комплексно – не чекати, поки прийде хтось інший і щось запропонує. Йдеться про надзвичайну ситуацію, а тому інструменти та засоби теж треба шукати надзвичайні.

Думаю, що за кілька днів-тижнів розв’язати це неможливо. Розумію, що після виборів може оновитися влада – та зробити це треба ще до цього.

Джерело: Владимир Фесенко для "Нового времени"

Матерiали по темi:

25 травня 2019 року

Церковный конфликт: чем спровоцирован и какими могут быть последствия

24 травня 2019 року

Мир с Россией. Нужно ли проводить референдум и чем это грозит?

17 травня 2019 року

Шантаж Филарета: политолог объяснил, почему разразился церковный скандал

13 травня 2019 року

Важна оценка действий России: зачем Украине слушание дела о захвате моряков в морском трибунале

8 травня 2019 року

Политолог оценил итоги обсуждения Лаврова и Помпео ситуации в Венесуэле

2 травня 2019 року

Про що свідчить «путінська паспортизація»

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.
Пента
Центр прикладних політичних досліджень
© 2012 Всі права захищені.