Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 17 жовтня 2018 року

Чому Ющенко не замінить Кучму у Мінську: версія політолога

Чому Ющенко не замінить Кучму у Мінську: версія політолога
Віктор Ющенко є занадто далеким від порядку денного переговорів Тристоронньої контактної групи у Мінську. Тому шанси на те, що він представлятиме Україну замість Леоніда Кучми вкрай невисокі.

Таку думку 24 каналу розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Я всерйоз кандидатуру Ющенка не сприймаю. Думаю, самого Ющенка хтось в цьому міг переконати, але жодних офіційних ознак, заяв з боку офіційних осіб про це не було. Крім того, його кандидатура буде не зовсім нормально сприйматись іншими учасниками переговорів з різних причин. У тому числі – і західними партнерами. Не виключаю, що лишаються якісь шанси на його призначення, але, на мій погляд, це є маловірогідним,
– пояснив політолог.

За його словами, найбільш вірогідно, що на переговорах Тристоронньої контактної групи у Мінську другого президента України Леоніда Кучму замінить дипломат Руслан Демченко.

З точки зору збереження інституційної пам’яті саме він – найбільш вірогідна кандидатура. Він був разом з Кучмою, допомагав Кучмі на переговорах у Мінську. Йому не потрібно адаптуватись до переговорного процесу, до порядку денного, він уже в курсі і знає учасників переговорів. Тому він – найбільш оптимальний варіант, на відміну від того ж Ющенка, який далекий і від порядку денного цих переговорів, і від самого переговорного процесу,
– сказав Фесенко.

"Демченко – дипломат, він достатньо обережний політик. В Україні його критикували за його діяльність під час президентства Януковича. Тому в Україні може з’явитись певна критика його кандидатури. Але у переговорному процесі до його появи поставляться абсолютно спокійно", – додав він.

Руслан Демченко представлятиме Україну на переговорах у Мінську 16 жовтня

Хто такий Руслан Демченко?Це український дипломат радник Президента України.

У 2010-2014 роках Демченко був заступником глави МЗС Украни, в лютому 2014 року кілька днів виконував обов'язки глави відомства.

У 1992-1996 роках був другим секретарем посольства України в США, в 2000-2005 роках – консулом України в Стамбулі, а згодом послом України в Сербії та Чорногорії.

Наприкінці 1990-х Руслан Демченко був заступником керівника управління Адміністрації президента Леоніда Кучми, в 2006-2010 роках очолював офіс президента Віктора Ющенка.

Нагадаємо, 2 жовтня другий Президент України Леонід Кучма заявив, що припиняє роботу у Тристоронній контактній групі у Мінську, яка займається питаннями щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Згодом у ЗМІ з'явилась інформація, що замість Кучми Україну у Мінську може представляти ще один екс-президент Віктор Ющенко.

Джерело: 24 канал

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Коментарі експертів

17 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Путин может заманить Зеленского в ловушку
17 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Идея Зеленского может войти в противоречие с Конституцией Украины
16 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Нардепам от «Голоса» и «Слуги народа» будет очень скучно в парламенте
16 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Уже через год нас могут ожидать внеочередные парламентские выборы
архів коментарів

Персональний кабінет