Розсилка новин

Підпишіться на розсилку нових матерiалiв сайту
Версія для друку 25 листопада 2018 року

Влада змушена рахуватися з суспільством

Влада змушена рахуватися з суспільством
«Главком» попросив відомих українців дати свою оцінку змінам, які стались в Україні після Майдану.
Що дала Україні Революція гідності?

До ключових змін можу віднести чіткий, системний, думаю, вже довгостроковий вибір на користь європейського цивілізаційного шляху. Попри розчарування в політичних елітах, яке зараз спостерігається, більшість населення зберігає відданість цьому політичному вибору, підтримує його, як і чотири роки тому. За останні 4-5 років суттєво зросли вага і вплив громадянського суспільства. Влада змушена рахуватися із настроями суспільства, з його тиском. Не завжди це відбувається, не завжди є прямий причинно-наслідковий зв’язок, але залежність влади від суспільства стала більшою на порядок, ніж було раніше. Відбулися різноманітні інституційні реформи, частина з яких є вдалими. Обсяги, масштаби, кількість реформ є більшими, ніж в інший період розвитку України.

Чи у правильному напрямку рухається держава?

Коли соціологи таке запитують українців, то майже завжди, незалежно від того, хто при владі, люди дають відповідь «ні». Бо вони не відчувають це на своєму гаманці. Я дотримуюся іншої точки зору. Це вибір на користь європейського цивілізаційного шляху, це правильний напрямок. На відміну від людей, які відповідають «ні» в анкетах я розумію, які у нас є альтернативи. Якщо не цей шлях, то який? З інших цей шлях – найприйнятніший. Інша річ – ефективність реалізації державної політики і проблема низької якості державного управління, взагалі суспільного урядування. З цим проблема, і велика.

Як нам зупинити війну?

Простої формули припинення війни не існує. Точніше, вона є, але не є прийнятною для значної частини українців. Боюся, ця формула перенесе війну з Донбасу у Київ. Маю на увазі шлях, який зараз пропагують з білбордів – шлях капітуляції перед Росією, тобто виконання російських умов. Лише українськими зусиллями зупинити війну неможливо. 
Джерело: Главком

Додати повідомлення

Вам необхідно зареєструватися або авторизуватися для того щоб створювати нові повідомлення.

Коментарі експертів

17 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Путин может заманить Зеленского в ловушку
17 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Идея Зеленского может войти в противоречие с Конституцией Украины
16 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Нардепам от «Голоса» и «Слуги народа» будет очень скучно в парламенте
16 липня 2019 року
Фесенко Володимир В'ячеславович:
Уже через год нас могут ожидать внеочередные парламентские выборы
архів коментарів

Персональний кабінет